با جراحی اسلیو معده در کرج توسط بهترین جراح اسلیو لاغر شوید

اسلیو معده چیست؟

جراحی اسلیو معده در کرج یکی از روش‌هایی است که با آن به آسانی می‌توانید به وزن مورد نظر خود برسید. افزایش وزن و چاقی از موارد بسیار مهمی است که می‌تواند در ظاهر هر فردی نقش داشته باشد. به همین جهت اغلب افرادی که دچار اضافه وزن هستند، به دنبال راهکاری برای رسیدن به تناسب اندام‌اند.

زمانی که به بهترین جراح اسلیو در کرج مراجعه می‌کنید، اولین توصیه‌ای که به شما دارد، این است که ابتدا سعی کنید به روش‌های طبیعی، یعنی انجام تمرینات ورزشی و مصرف رژیم غذایی مناسب به وزن ایده آل خود برسید.

در صورتی که فردی با عمل به این توصیه‌ها به نتیجه دلخواه خود دست پیدا نکند، پزشک راهکارهای مختلفی را بسته به شرایط بیمار در نظر می‌گیرد. اگر می‌خواهید کاهش وزن داشته باشید، یکی از روش‌های موثر انجام جراحی اسلیو معده در کرج است.

اگر قصد انجام این عمل برای کاهش وزن خود دارید، در ادامه با ما همراه باشید تا هر آن چیز که لازم است در خصوص جراحی لاغری توسط بهترین جراح اسلیو بدانید برای شما ذکر کنیم.

عمل اسلیو معده
رژیم غذایی قبل و پس از انجام اسلیو معده

جراحی اسلیو معده چه نتایجی را به همراه دارد؟

جراحی اسلیو معده در کرج روشی کم تهاجمی است که با استفاده از لاپاراسکوپ انجام می‌شود. در حقیقت به این صورت است که یک لوله بلند و باریک از طریق چند برش کوچک به شکم وارد می‌شود.

لوله‌ای که وارد می‌شود همراه با نور و دوربین کوچک است، که همراه آن ابزارهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این عمل جراحی به‌صورت بیهوشی عمومی توسط بهترین جراح اسلیو در کرج انجام می‌شود. در اسلیو معده حدود ۸۰ درصد از معده بیمار برداشته می‌شود.

۲۰ درصد باقی مانده بخیه می‌شود. حدود یک ساعت در اتاق عمل هستید، پس از اتمام جراحی جهت مراقبت‌های پس از عمل به اتاق ریکاوری منتقل خواهید شد. از آنجایی که برش‌های کوچکی برای انجام عمل زده می‌شود، روند بهبودی بسیار سریع است.

اگر عارضه و مشکل خاصی پس از عمل جراحی وجود نداشته باشد، پس از ۲ الی ۳ روز بستری شدن در بیمارستان می‌توانید به خانه بازگردید.

آیا اسلیو معده روشی موثر است؟

جراحی اسلیو معده در کرج به دو روش به کاهش وزن افراد کمک می‌کند:

 • معده شما به‌طور قابل توجهی کوچک‌تر می‌شود؛ بنابراین، پس از اینکه مقدار کمی غذا می‌خورید، احساس سیری می‌کنید. به طبع کالری کمتری نیز دریافت خواهید کرد.
 • بخشی از معده شما که گرلین تولید می‌کند (هورمونی مرتبط با گرسنگی است)، طی عمل برداشته می‌شود؛ بنابراین، شما احساس گرسنگی زیادی ندارید.

طبق تحقیقات انجام شده طی ۱۸ تا ۲۴ ماه پس از جراحی اسلیو معده حدود ۵۰ درصد کاهش وزن خواهید داشت، گاهی ممکن است در برخی این نتایج ۶۰ تا ۷۰ درصد باشد.

این نکته را در نظر داشته باشید که این نتایج زمانی حاصل می‌شود که به توصیه‌های پزشک پس از عمل مانند انجام تمرینات ورزشی و رژیم غذایی مناسب، توجه داشته باشید. با توجه به این نکات تغییرات به‌صورت بلند مدت باقی خواهد ماند.

کاهش وزن با انجام اسلیو معده توسط بهترین جراح اسلیو چه مزایایی دارد؟

کسانی که دچار اضافه وزن هستند، بیش از سایر افراد در معرض خطر بسیاری از بیماری‌ها قرار دارند. بر همین اساس می‌توان با کاهش وزن قابل توجه، کیفیت زندگی را افزایش داد و در نهایت انجام فعالیت‌های روزانه آسان خواهد شد.

خطر ابتلا به این عوارض با کاهش وزن کمتر خواهد شد:

 • دیابت نوع ۲
 • کلسترول بالا (چربی خون)
 • فشار خون بالا
 • اختلال خواب

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای انجام عمل جراحی هستند؟

جراحی چاقی توسط بهترین جراح اسلیو در کرج به هر روشی که انجام گیرد از جمله بای پس معده، قطعا محدودیت‌هایی دارد. پزشکان توصیه می‌کنند افرادی که رژیم‌های غذایی مناسبی داشتند و تمرینات ورزشی را انجام دادند اما شاهد نتایج اثر بخشی نبودند، به عنوان یک کاندیدای مناسب برای این عمل شناخته می‌شود.

علاوه بر این باید شاخص توده بدنی شما باید به اندازه‌ای باشد که پزشک ذکر می‌کند، در غیر این صورت جراحی اسلیو معده در کرج برای شما انجام نمی‌گیرد.

شرایط صلاحیت بیمار

 • بیمار دچار چاقی شدید BMI 40 یا بالاتر است.
 • چاقی یا BMI 35 تا ۳۹ که منجر به بیماری در فرد شده است.

خطرات و عارضه‌های ناشی از اسلیو معده چیست؟

جراحی اسلیو معده یک روش بی خطر و ایمن است. با این وجود این عمل جراحی ممکن است همانند عمل‌های بزرگ دیگر خطرات احتمالی داشته باشد که این موارد به شرح زیر است:

خونریزی؛

زمانی که خونریزی داخلی بیش از حد ایجاد شود، می‌تواند منجر به شوک شود.

ترومبوز ورید عمقی (DVT)؛

انجام عمل جراحی و روند بهبودی می‌تواند خطر لخته شدن خون را در رگ پا افزایش دهد.

آمبولی ریوی؛

آمبولی ریوی زمانی اتفاق می‌افتد که بخشی از خون لختگی به ریه وارد شود.

اسلیو معده
اسلیو معده در کرج

ضربان قلب نامنظم؛

انجام جراحی می‌تواند ضربان قلب را نامنظم کند و فیبریلاسیون دهلیزی را افزایش دهد.

ذات الریه؛

زمانی که درد داشته باشید، کمتر نفس می‌کشید و منجر به عفونت ریه مانند ذات الریه می‌شود.

نشت مایعات از معده؛

امکان دارد از قسمتی که معده شما بخیه شده است، نشت مایعات وجود داشته باشد.

تنگی مجرا؛

امکان بسته شدن مجرا و انسداد معده وجود دارد.

کمبود ویتامین؛

از آنجایی که بخش زیادی از معده شما برداشته می‌شود، ویتامین‌های کمتری با مصرف مواد غذایی جذب بدن می‌شود. تا زمانی که از مکمل‌های ویتامین استفاده نکنید، بدن منجر به کمبود ویتامین می‌شود.

انجام اسلیو معده

سوزش معده (GERD)؛

به‌دلیل تغییر شکل معده، گاهی منجر به سوزش یا شرایطی بدتر می‌شود. چنین عارضه‌ای معمولا با داروهای بدون نسخه قابل درمان است.

نگرانی دیگری که پس از انجام عمل وجود دارد، این است که پس از این کاهش وزن ممکن است پوست دچار افتادگی شود. اگر این افتادگی و شل شدگی پوست زیاد باشد، با انجام عمل جراحی قابل درمان است.

رژیم غذایی قبل و پس از انجام جراحی اسلیو معده در کرج

قبل از اینکه عمل اسلیو معده برای شما انجام گیرد، باید تغییراتی در رژیم غذایی قبل و بعد از اسلیو داشته باشید. توصیه‌هایی که پزشک در این باره برای شما دارد به شرح زیر است:

 • دو هفته قبل از عمل مصرف پروتئین را افزایش دهید و کربوهیدرات و مواد قندی را از رژیم غذایی خود تا حد امکان حذف کنید.
 • دو روز قبل از جراحی و هفته اول پس از جراحی تنها مایعات بدون کافئین و کربنات مصرف کنید.
 • پس از سه هفته می‌توانید غذاهای پوره شده را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

معمولا بیماران حدود یک هفته پس از جراحی قادر به مصرف غذاهای سالم به‌طور منظم خواهند بود. قطعا پس از عمل متوجه این موضوع خواهید شد که پس از عمل کمتر می‌توانید غذا بخورید؛ چراکه مدت کوتاهی پس از غذا خوردن سیر می‌شوید و تا مدت طولانی احساس گرسنگی ندارید.

از آنجایی که رژیم غذایی شما محدود شده است و غذای کمتری مصرف می‌کنید، بسیار مهم است از مکمل‌ها جهت دریافت ویتامین‌ها، کلسیم‌های و… موارد استفاده کنید.

مراقبت‌های بعد از اسلیو معده

هزینه عمل اسلیو معده در کرج

یکی از مواردی که بیماران قبل از انجام جراحی اسلیو معده در کرج در پی آن هستند، قیمت اسلیو معده است؛ اما این نکته را باید بدانید تا زمانی که به‌صورت حضوری به بهترین جراح اسلیو در کرج مورد نظر خود مراجعه نکنید، متوجه قیمت دقیق جراحی نخواهید شد؛ چراکه، عوامل مختلفی می‌تواند در هزینه نهایی تاثیر داشته باشد که این موارد به شرح زیر است:

 • به کلینیک و بیمارستانی که برای انجام عمل مراجعه می‌کنید.
 • چه میزان پزشک شما در این زمینه مهارت و تجربه دارید.
 • در شهری که ساکن هستید.
 • چه داروهایی برای شما در حین عمل و پس از عمل تجویز می‌شود.
 • چه مدت نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارید.
 
بخشی از هزینه‌های مربوط به جراحی لاغری مرتبط با وسیله‌های مصرفی بیمار است. به‌طور کلی اگر بخواهیم هزینه‌ها را تا تیر ماه سال ۱۴۰۰ برای شما بیان کنیم به این صورت است که باید برای هزینه‌ بیمارستان و اتاق عمل بین ۲۰ تا ۲۵ میلیون بپردازید.
برای تهیه وسیله‌های مصرفی از جمله کارتریج یا استپلر که بیمار باید از شرکت تهیه کند، مبلغی حدود بین ۲۰ تا ۲۵ میلیون است. در نهایت تمامی هزینه‌های مرتبط با عمل اسلیو معده حدود ۴۰ تا ۴۵ میلیون تومان می‌شود. 

مرگ پس از اسلیو معده؛ شایعی نادرست

یکی از شایعات نادرستی که در رابطه با این عمل وجود دارد، این است که احتمال مرگ بیمار وجود دارد و کاملا اشتباه است. شما به هر دلیلی که بخواهید عمل جراحی انجام دهید، زمانی که به انتخاب پزشک فوق تخصص جراحی چاقی و بیمارستان دقت نداشته باشید ممکن است دچار عارضه‌های زیادی شوید.

زمانی که بهترین جراح اسلیو در کرج تحصیلات تخصصی و تجربه در این زمینه داشته باشد و موارد مهم قبل از عمل مورد بررسی قرار گیرد، هیچ مشکلی برای شما ایجاد نخواهد شد، در نهایت نباید نگرانی بی مورد در خصوص این عمل داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.