جراحی اسلیو معده در کرج

اسلیو معده چیست؟

جراحی اسلیو معده در کرج یکی از روش‌هایی است که با آن به آسانی می‌توانید به وزن مورد نظر خود برسید. افزایش وزن و چاقی از موارد بسیار مهمی است که می‌تواند در ظاهر هر فردی نقش داشته باشد. به همین جهت اغلب افرادی که دچار اضافه وزن هستند، به دنبال راهکاری برای رسیدن به تناسب اندام‌اند.

زمانی که به بهترین جراح اسلیو در کرج مراجعه می‌کنید، اولین توصیه‌ای که به شما دارد، این است که ابتدا سعی کنید به روش‌های طبیعی، یعنی انجام تمرینات ورزشی و مصرف رژیم غذایی مناسب به وزن ایده آل خود برسید.

در صورتی که فردی با عمل به این توصیه‌ها به نتیجه دلخواه خود دست پیدا نکند، پزشک راهکارهای مختلفی را بسته به شرایط بیمار در نظر می‌گیرد. اگر می‌خواهید کاهش وزن داشته باشید، یکی از روش‌های موثر انجام جراحی اسلیو معده در کرج است.

اگر قصد انجام این عمل برای کاهش وزن خود دارید، در ادامه با ما همراه باشید تا هر آن چیز که لازم است در خصوص جراحی لاغری توسط بهترین جراح اسلیو بدانید برای شما ذکر کنیم.

عمل اسلیو معده
رژیم غذایی قبل و پس از انجام اسلیو معده

جراحی اسلیو معده چه نتایجی را به همراه دارد؟

جراحی اسلیو معده در کرج روشی کم تهاجمی است که با استفاده از لاپاراسکوپ انجام می‌شود. در حقیقت به این صورت است که یک لوله بلند و باریک از طریق چند برش کوچک به شکم وارد می‌شود.

لوله‌ای که وارد می‌شود همراه با نور و دوربین کوچک است، که همراه آن ابزارهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این عمل جراحی به‌صورت بیهوشی عمومی توسط بهترین جراح اسلیو در کرج انجام می‌شود. در اسلیو معده حدود ۸۰ درصد از معده بیمار برداشته می‌شود.

۲۰ درصد باقی مانده بخیه می‌شود. حدود یک ساعت در اتاق عمل هستید، پس از اتمام جراحی جهت مراقبت‌های پس از عمل به اتاق ریکاوری منتقل خواهید شد. از آنجایی که برش‌های کوچکی برای انجام عمل زده می‌شود، روند بهبودی بسیار سریع است.

اگر عارضه و مشکل خاصی پس از عمل جراحی وجود نداشته باشد، پس از ۲ الی ۳ روز بستری شدن در بیمارستان می‌توانید به خانه بازگردید.

عمل اسلیو معده به چه هدفی انجام می‌شود

این عمل جراحی برای کمک به کاهش وزن اضافی و کاهش خطرات مرتبط با مشکلات سلامتی انجام می‌گیرد:

 • بیماری قلبی
 • فشار خون بالا
 • کلسترول بالا
 • ناباروری
 • آپنه انسداد خواب
 • سرطان
 • سکته
 • دیابت نوع ۲

این عمل جراحی لاغری تنها زمانی برای افراد انجام می‌گیرد که با داشتن رژیم غذایی مناسب و انجام تمرینات ورزشی موفق به کاهش وزن نشده‌اند.

آیا اسلیو معده روشی موثر است؟

جراحی اسلیو معده در کرج به دو روش به کاهش وزن افراد کمک می‌کند:

 • معده شما به‌طور قابل توجهی کوچک‌تر می‌شود؛ بنابراین، پس از اینکه مقدار کمی غذا می‌خورید، احساس سیری می‌کنید. به طبع کالری کمتری نیز دریافت خواهید کرد.
 • بخشی از معده شما که گرلین تولید می‌کند (هورمونی مرتبط با گرسنگی است)، طی عمل برداشته می‌شود؛ بنابراین، شما احساس گرسنگی زیادی ندارید.

طبق تحقیقات انجام شده طی ۱۸ تا ۲۴ ماه پس از جراحی اسلیو معده حدود ۵۰ درصد کاهش وزن خواهید داشت، گاهی ممکن است در برخی این نتایج ۶۰ تا ۷۰ درصد باشد.

این نکته را در نظر داشته باشید که این نتایج زمانی حاصل می‌شود که به توصیه‌های پزشک پس از عمل مانند انجام تمرینات ورزشی و رژیم غذایی مناسب، توجه داشته باشید. با توجه به این نکات تغییرات به‌صورت بلند مدت باقی خواهد ماند.

اقدامات قبل از اسلیو معده

نکاتی که باید قبل از عمل در نظر داشته باشید:

 • باید شاخص توده بدنی ۴۰ یا بیشتر داشته باشید.
 • اغلب بیماران بین ۱۸ تا ۶۵ سال هستند؛ اما با توجه به اینکه این جراحی به هدف سلامتی افراد انجام می‌شود، تنها سن ملاک تصمیم‌گیری برای انجام جراحی نیست.
 • نباید هیچ مشکل روانی یا پزشکی شدیدی داشته باشید، در غیر این صورت جراحی غیر ضروری برای شما خطرناک خواهد شد.
 • از مصرف الکل خودداری کنید.
 • اگر سیگاری هستید، برای حداقل سه ماه قبل از عمل جراحی مصرف سیگار را ترک کنید و همچنین بعد از عمل نیز نباید سیگار بکشید.
 • برای اینکه بتوانید غذای خود را به درستی بجوید، باید دندان‌های سالمی‌ داشته باشید. اگر دندان خرابی دارید، حتما برای درمان قبل از جراحی اقدام کنید.
 • اگر فردی متعهد برای انجام دستورات غذایی، ورزش، انجام آزمایشات به‌طور منظم و… هستید، تصمیم به انجام جراحی بگیرید.

باید معاینات منظم پس از جراحی برای بررسی شرایط پس از عمل داشته باشید.

کاهش وزن با انجام اسلیو معده توسط بهترین جراح اسلیو چه مزایایی دارد؟

کسانی که دچار اضافه وزن هستند، بیش از سایر افراد در معرض خطر بسیاری از بیماری‌ها قرار دارند. بر همین اساس می‌توان با کاهش وزن قابل توجه، کیفیت زندگی را افزایش داد و در نهایت انجام فعالیت‌های روزانه آسان خواهد شد.

خطر ابتلا به این عوارض با کاهش وزن کمتر خواهد شد:

 • دیابت نوع ۲
 • کلسترول بالا (چربی خون)
 • فشار خون بالا
 • اختلال خواب

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای انجام عمل جراحی هستند؟

جراحی چاقی توسط بهترین جراح اسلیو در کرج به هر روشی که انجام گیرد از جمله بای پس معده، قطعا محدودیت‌هایی دارد. پزشکان توصیه می‌کنند افرادی که رژیم‌های غذایی مناسبی داشتند و تمرینات ورزشی را انجام دادند اما شاهد نتایج اثر بخشی نبودند، به عنوان یک کاندیدای مناسب برای این عمل شناخته می‌شود.

علاوه بر این باید شاخص توده بدنی شما باید به اندازه‌ای باشد که پزشک ذکر می‌کند، در غیر این صورت جراحی اسلیو معده در کرج برای شما انجام نمی‌گیرد.

بیشتر بخوانید: چگونه بفهمیم کاندیدای مناسب برای اسلیو معده هستیم

شرایط صلاحیت بیمار

 • بیمار دچار چاقی شدید BMI 40 یا بالاتر است.
 • چاقی یا BMI 35 تا ۳۹ که منجر به بیماری در فرد شده است.

حداقل وزن برای عمل اسلیو معده

برای افرادی که شاخص توده بدنی ۳۵ یا بالاتر یا بین ۳۰ تا ۳۵ همراه با شرایط مرتبط با چاقی مانند بیماری قلبی، فشار خون بالا، دیابت یا با آپنه شدید خواب دارند، عمل جراحی لاغری انجام می‌گیرد.

وزن حدود ۲۰۵ کیلوگرم حداکثر وزنی است که می‌توانید این عمل جراحی را انجام دهید، با این حال بهتر است از پزشک خود نیز سوال کنید.

خطرات و عارضه‌های ناشی از اسلیو معده چیست؟

جراحی اسلیو معده یک روش بی خطر و ایمن است. با این وجود این عمل جراحی ممکن است همانند عمل‌های بزرگ دیگر خطرات احتمالی داشته باشد که این موارد به شرح زیر است:

خونریزی؛

زمانی که خونریزی داخلی بیش از حد ایجاد شود، می‌تواند منجر به شوک شود.

ترومبوز ورید عمقی (DVT)؛

انجام عمل جراحی و روند بهبودی می‌تواند خطر لخته شدن خون را در رگ پا افزایش دهد.

آمبولی ریوی؛

آمبولی ریوی زمانی اتفاق می‌افتد که بخشی از خون لختگی به ریه وارد شود.

اسلیو معده
اسلیو معده در کرج

ضربان قلب نامنظم؛

انجام جراحی می‌تواند ضربان قلب را نامنظم کند و فیبریلاسیون دهلیزی را افزایش دهد.

ذات الریه؛

زمانی که درد داشته باشید، کمتر نفس می‌کشید و منجر به عفونت ریه مانند ذات الریه می‌شود.

نشت مایعات از معده؛

امکان دارد از قسمتی که معده شما بخیه شده است، نشت مایعات وجود داشته باشد.

تنگی مجرا؛

امکان بسته شدن مجرا و انسداد معده وجود دارد.

کمبود ویتامین؛

از آنجایی که بخش زیادی از معده شما برداشته می‌شود، ویتامین‌های کمتری با مصرف مواد غذایی جذب بدن می‌شود. تا زمانی که از مکمل‌های ویتامین استفاده نکنید، بدن منجر به کمبود ویتامین می‌شود.

انجام اسلیو معده

سوزش معده (GERD)؛

به‌دلیل تغییر شکل معده، گاهی منجر به سوزش یا شرایطی بدتر می‌شود. چنین عارضه‌ای معمولا با داروهای بدون نسخه قابل درمان است.

نگرانی دیگری که پس از انجام عمل وجود دارد، این است که پس از این کاهش وزن ممکن است پوست دچار افتادگی شود. اگر این افتادگی و شل شدگی پوست زیاد باشد، با انجام عمل جراحی قابل درمان است.

انجام اسلیو معده در کرج چه مزایایی دارد

از مزایای اسلیو معده این است که نسبت به روش‌های دیگر سریع‌تر، ساده‌تر و ایمن‌تر است. افرادی که به بیماری‌های خاصی مبتلا هستند و نمی‌توانند روش‌های طولانی مدت را برای لاغری و رفع بیماری‌ها تحمل کنند، اسلیو معده روش آسان‌تر و کوتاه‌تری برای آنهاست.

از آنجایی که طی این روش مقدار غذا و اشتهای شما به شدت کاهش می‌یابد، به طبع به کاهش وزن شما کمک خواهد کرد.

بهترین جراح اسلیو در کلینیک البرز معده شما را طوری کوچک می‌کند که پس از خوردن مقدار کمی غذا احساس سیری داشته باشید، در غیر این صورت مصرف غذای کم می تواند برای شما چالش‌برانگیز باشد.

مزایای جراحی لاغری بسته

جراحی لاغری بسته به روش لاپاراسکوپی همانطور که گفته شد، نوعی جراحی با اقدامات حداقل تهاجمی است. در این عمل تنها ۴ الی ۵ برش بسیار کوچک به اندازه بند انگشت زده می‌شود. قطعا این عمل نسبت به روش‌های باز مزایایی دارد که این موارد به شرح زیر است:

 • از نظر زیبایی، جای زخم بسیار کمتری پس از بهبودی مشاهده خواهید کرد.
 • درد کمتری را تجربه خواهید کرد.
 • به مدت زمان کمتری برای بستری شدن در بیمارستان نیاز خواهید داشت.
 • سریع‌تر می‌توانید به فعالیت‌های خود پس از جراحی بازگردید.
 • عارضه‌های ناشی پس عمل جراحی بسته کمتر از اقدامات تهاجمی است.
 • خطر احتمال ابتلا به عفونت به‌دلیل برش‌های کوچک به مراتب کمتر از جراحی باز است.

رژیم غذایی قبل و پس از انجام جراحی اسلیو معده در کرج

قبل از اینکه عمل اسلیو معده برای شما انجام گیرد، باید تغییراتی در رژیم غذایی قبل و بعد از اسلیو داشته باشید. توصیه‌هایی که پزشک در این باره برای شما دارد به شرح زیر است:

 • دو هفته قبل از عمل مصرف پروتئین را افزایش دهید و کربوهیدرات و مواد قندی را از رژیم غذایی خود تا حد امکان حذف کنید.
 • دو روز قبل از جراحی و هفته اول پس از جراحی تنها مایعات بدون کافئین و کربنات مصرف کنید.
 • پس از سه هفته می‌توانید غذاهای پوره شده را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

معمولا بیماران حدود یک هفته پس از جراحی قادر به مصرف غذاهای سالم به‌طور منظم خواهند بود. قطعا پس از عمل متوجه این موضوع خواهید شد که پس از عمل کمتر می‌توانید غذا بخورید؛ چراکه مدت کوتاهی پس از غذا خوردن سیر می‌شوید و تا مدت طولانی احساس گرسنگی ندارید.

از آنجایی که رژیم غذایی شما محدود شده است و غذای کمتری مصرف می‌کنید، بسیار مهم است از مکمل‌ها جهت دریافت ویتامین‌ها، کلسیم‌های و… موارد استفاده کنید.

آیا بعد از اسلیو معده چاق می‌شویم

همانطور که می‌دانید طی این جراحی اندازه معده کاهش پیدا می‌کند و به طبع شما کمتر غذا می‌خورید و کاهش وزن خواهید داشت.

با این حال برخی از بیماران دچار افزایش وزن می‌شوند، اگر به رعایت رژیم غذایی و نکاتی که پزشک به شما توضیح داده است، توجه داشته باشید چنین مشکلی رخ نخواهد داد.

آیا بعد از اسلیو معده می‌توان روزه گرفت

به بیماران توصیه می‌شود که طی ۱۲ تا ۱۸ ماه پس از جراحی چاقی برای جلوگیری از عوارضی مانند سوء تغذیه و دیگر مشکلات پزشکی روزه نگیرند.

در غیر این صورت بیمارانی که جراحی چاقی انجام داده‌اند، در ماه رمضان دچار مشکل می‌شوند.

اسلیو معده برای چه وزنی مناسب است

اگر چاقی شدید با شاخص توده بدنی بالای ۴۰ داشته باشید، معمولا پزشک این نوع عمل جراحی لاغری را به شما توصیه می‌کند.

همچنین اگر BMI بین ۳۵ تا ۴۰ همراه با شرایط پزشکی به دنبال چاقی مانند فشار خون بالا یا آپنه خواب داشته باشید، این جراحی برای لاغری و رفع این بیماری‌ها توصیه می‌شود.

میزان کاهش وزن بعد از اسلیو معده

به‌طور میانگین اینطور انتظار دارند که طی شش تا دوازده ماه پس از عمل جراحی اسلیو معده هر هفته ۱ تا ۲.۵ کیلوگرم در هفته یا ۳/۵ تا ۷/۵ کیلوگرم کاهش وزن دارند. در نهایت وزن شما تا مقدار مناسبی ثابت می‌ماند.

مراقبت‌های پس از اسلیو معده

پس از جراحی باید به‌طور منظم ویتامین و مکمل مصرف کنید. همچنین مواد مغذی را در رژیم خود قرار دهید که کیفیت بالایی داشته باشد. با مشورت پزشک تمرینات ورزشی را در زمان مناسب پس از عمل و رسیدن به بهبود کامل شروع کنید.

اگر تنها به این موارد ساده ذکر شده توجه داشته باشید، از سلامت روحی و جسمی خوبی برخوردار خواهید شد.

مراقبت‌های بعد از اسلیو معده

هزینه عمل اسلیو معده در کرج

یکی از مواردی که بیماران قبل از انجام جراحی اسلیو معده در کرج در پی آن هستند، قیمت اسلیو معده است؛ هزینه انجام اسلیو معده توسط دکتر محمد جواد باقری در سال ۱۴۰۲، ۷۰ میلیون تومان است. باید بگوییم که عوامل مختلفی می‌تواند در هزینه نهایی تاثیر داشته باشد که این موارد به شرح زیر است:

 • به کلینیک و بیمارستانی که برای انجام عمل مراجعه می‌کنید.
 • چه میزان پزشک شما در این زمینه مهارت و تجربه دارید.
 • در شهری که ساکن هستید.
 • چه داروهایی برای شما در حین عمل و پس از عمل تجویز می‌شود.
 • چه مدت نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارید.
 
بخشی از هزینه‌های مربوط به جراحی لاغری مرتبط با وسیله‌های مصرفی بیمار است. به‌طور کلی اگر بخواهیم هزینه‌ها را تا شهریور ماه سال ۱۴۰۲ برای شما بیان کنیم به این صورت است که باید برای هزینه‌ بیمارستان و اتاق عمل حدودا ۳۵ میلیون بپردازید.
برای تهیه وسیله‌های مصرفی از جمله کارتریج یا استپلر که بیمار باید از شرکت تهیه کند، مبلغی حدود ۳۵ میلیون است. در نهایت تمامی هزینه‌های مرتبط با عمل اسلیو معده حدود ۷۰ میلیون تومان می‌شود.

آیا عمل اسلیو معده درد دارد

گاهی برخی از افراد در محل برش یا به دلیل نحوه قرارگیری بدن در حین جراحی، پس از عمل کمی درد دارند. برخی دیگر از بیماران نیز درد در ناحیه گردن و شانه را به دلیل جذب گاز در حین عمل، احساس می‌کنند.

اگر درد شما به قدری است که مانع فعالیت و حرکت شما می‌شود، با پزشک خود در میان بگذارید.

استفراغ بعد از اسلیو معده

تجربه عوارضی مانند استفراغ و حالت تهوع بعد از این عمل جراحی لاغری غیر طبیعی نیست؛ اما پس از عمل جراحی حالت تهوع باید طی ۴۸ ساعت برطرف شود. 

شایع‌ترین علت ایجاد چنین مشکلی رعایت نکردن دستورالعمل‌های غذایی توصیه شده است.

مرگ پس از اسلیو معده؛ شایعی نادرست

یکی از شایعات نادرستی که در رابطه با این عمل وجود دارد، مرگ با عمل اسلیو معده است و کاملا اشتباه است. شما به هر دلیلی که بخواهید عمل جراحی انجام دهید، زمانی که به انتخاب پزشک فوق تخصص جراحی چاقی و بیمارستان دقت نداشته باشید ممکن است دچار عارضه‌های زیادی شوید.

زمانی که بهترین جراح اسلیو در کرج تحصیلات تخصصی و تجربه در این زمینه داشته باشد و موارد مهم قبل از عمل مورد بررسی قرار گیرد، هیچ مشکلی برای شما ایجاد نخواهد شد، در نهایت نباید نگرانی بی مورد در خصوص این عمل داشته باشید.

افسردگی بعد از اسلیو معده

گاهی برخی از افراد پس از انجام این عمل جراحی لاغری دچار افسردگی بعد از اسلیو می‌شوند یا در صورت داشتن این بیماری، علائم بدتری را تجربه می‌کنند.

تغییرات چشمگیری که در رژیم غذایی و سبک زندگی پس از جراحی وجود دارد، می‌تواند بر سلامت روان افراد تاثیر بگذارد که باید به این موارد توجه داشته باشید.

آیا برای عمل اسلیو سوند وصل می‌شود؟

ممکن است یک کاتتر یا سوند در مثانه بگذارند تا در نهایت به راحتی تخلیه ادرار داشته باشید. معمولا روز بعد از عمل جراحی سوند برداشته می‌شود.

استفاده از درن در عمل اسلیو

استفاده از درن از عفونت و دیگر عواقب تهدید کننده ناشی از نشت جلوگیری می‌کند. احتمال هرگونه نشت پس از گذشت دو هفته بسیار نادر است. برداشتن درن قبل از دو هفته پس از جراحی خطرات بیشتری را به همراه دارد.

بیمارانی که قصد دارند درن‌شان زودتر برداشته شود، باید این خطرات را در نظر داشته باشند.

آمبولی در عمل اسلیو معده

خوشبختانه امکان ایجاد لخته شدن خون یا آمبولی بعد از جراحی لاغری در کمتر از یک درصد از افراد رخ می‌دهد.

در واقع پزشک و تیم مراقبت پزشکی قبل و بعد از جراحی داروی رقیق‌کننده خون به شما خواهد داد و همچنین توصیه‌هایی برای شما در خصوص جلوگیری از این عارضه در نظر خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *