با انجام عمل ابدومینوپلاستی در کرج، شکمی صاف داشته باشید

مزایای ابدومینوپلاستی

عمل ابدومینوپلاستی در کرج یکی از روش‌های محبوب برای کوچک کردن شکم است. یکی از فاکتورهای مهم برای داشتن اندامی زیبا، داشتن شکمی صاف با عضله‌ای مستحکم است تا منجر به زیبایی اندام شما شود. راهکارهای مختلفی جهت لاغری شکم وجود دارد، که گاهی برخی از افراد قادر هستند با راهکارهایی مانند ورزش کردن و تغییر رژیم غذایی شکمی صاف و بدون چربی اضافی داشته باشند.

توصیه جراح لاغری به افرادی که خواستار تناسب اندام هستند در مراحل اولیه نیز همین است تا بتوانند به روش‌های غیر جراحی شکمی صاف داشته باشند. گاهی اوقات با این حال که این راهکارها از جمله ورزش و رژیم غذایی موثر عمل می‌کند، گاهی برخی از افراد نتیجه موثری را شاهد نیستند؛ اما جای نگرانی نیست، با وجود عمل ابدومینوپلاستی در کرج، شکمی صاف و بدون چربی خواهید داشت.

معایب ابدومینوپلاستی
ابدومینوپلاستی

منظور از ابدومینوپلاستی چیست؟

منظور از عمل ابدومینوپلاستی همان جراحی شکم است، که در این روش چربی و پوست اضافی از شکم برداشته می‌شود تا شکمی صاف و با عضلاتی مستحکم در شکم داشته باشید. این جراحی می‌تواند برای خانم‌هایی که چندین بارداری داشته‌اند یا پس از کاهش وزن دچار افتادگی پوست شکم شده‌اند، گزینه مناسبی باشد.

افرادی که کاندیدای مناسبی برای عمل ابدومینوپلاستی هستند

با این وجود که عمل ابدومینوپلاستی در کرج روشی موثر و کم عارضه است؛ اما باید شرایط لازم برای انجام این جراحی را داشته باشید. این عمل به طور کلی برای افرادی مناسب است که از سلامت عمومی برخوردار باشند و وزن متعادلی داشته باشند. همچنین برای افراد غیر سیگاری انجام می‌گیرد.

خانم‌هایی که چندین بارداری را تجربه کرده‌اند و پوست شکم‌شان کشیده شده است، این روش می‌تواند بهترین گزینه جهت داشتن شکمی صاف و مستحکم باشد.

مواقعی که عمل ابدومینوپلاستی انجام نمی‌شود

قبل از اینکه تصمیم به انجام عمل ابدومینوپلاستی در کرج بگیرید، باید تحقیقات لازم را انجام دهید تا متوجه شوید که آیا شرایط لازم برای این عمل جراحی شکم را دارید یا خیر. در ادامه مواقعی که نمی‌توانید ابدومینوپلاستی را انجام دهید برای شما ذکر خواهیم کرد.

اگر خانمی هستید که قصد بچه دار شدن دارید، باید جراحی ابدومینوپلاستی را به بعد از بارداری موکول کنید؛ چراکه، پس از انجام این عمل عضلات شکم سفت می‌شوند. بارداری می‌تواند منجر به جدا شدن این عضلات از یکدیگر شود.

اگر جز آن دسته از افرادی هستید، که در حال رژیم هستید و همچنان قصد کاهش وزن دارید، می‌بایست صبر کنید تا به وزن دلخواه خود برسید و در نهایت وزن ثابت و نهایی داشته باشید.

به این نکته نیز باید توجه داشته باشید که این جراحی اسکارهایی را نیز به همراه دارد. طول امتداد زخم ایجاد شده به میزان پوست و چربی اضافی بستگی دارد. هرچه میزان چربی و پوست اضافی در شکم کمتر باشد، احتمال ایجاد اسکار نیز کمتر خواهد بود.

هنگامی که به جراح لاغری مراجعه می‌کنید، در خصوص همه این موارد با شما گفتگو خواهد کرد تا تصمیم نهایی درستی داشته باشید.

نحوه انجام ابدومینوپلاستی چگونه است؟

بسته به شرایط و میزان چربی برای انجام پروسه جراحی، زمان لازم برای انجام ابدومینوپلاستی در هر فردی متفاوت است. معمولا زمان لازم برای انجام این جراحی بین یک تا پنچ ساعت است. جهت انجام این عمل، بیهوشی عمومی به بیمار داده می‌شود، به همین جهت پس از عمل باید شخصی را همراه خود داشته باشید.

ابدومینوپلاستی کامل

این نوع از جراحی شکم برای افرادی انجام می‌گیرد که به بیشترین اصلاحات در شکم نیاز داشته باشد. در این روش برش در خط بیکینی زده می‌شود. میزان برشی که در این قسمت برای بیمار زده می‌شود، به میزان چربی و پوست اضافی در شکم بستگی خواهد داشت.

گاهی ممکن است در اطراف شکم نیز به برش نیاز داشته باشد که پزشک این مورد را تشخیص خواهد داد.

مینی ابدومینوپلاستی

در جراحی مینی ابدومینوپلاستی برش کوتاه‌تری در شکم زده می‌شود و در اغلب مواقع برای افرادی که چربی کمتری نسبت به گروه قبلی دارند، این روش انتخاب می‌شود. در اغلب مواقع ناف بیمار در این روش جراحی جابه‌جا نمی‌شود.

پوست بین خطی که در بیکینی و بین ناف قرار دارد، جدا خواهد شد. معمولا این نوع ابدومینوپلاستی تا دو ساعت به طول می‌انجامد. ممکن است پس از جراحی لوله تخلیه نیز داشته باشید.

عمل ابدومینوپلاستی شکم و جراحی‌های اطراف

گاهی در این روش علاوه بر شکم ناحیه پشت شکم نیز تحت عمل قرار می‌گیرد. زمانی که علاوه بر شکم در پشت یعنی کمر نیز چربی اضافه وجود داشته باشد، ممکن است علاوه بر عمل ابدومینوپلاستی، لیپوساکشن نیز انجام گیرد.

روش دومی که وجود دارد به این صورت است، که تغییرات در پشت کمر و باسن همراه با ابدومینوپلاستی نیز انجام می‌گیرد.

در نهایت پس از خارج کردن چربی و پوست اضافه در شکم محل برش خورده شده بخیه زده می‌شود و پزشک پانسمان را در این قسمت قرار خواهد داد. گاهی ممکن است پس از جراحی از لباسی مخصوص که حالت الاستیکی دارد، استفاده کند.

توصیه می‌شود که به نکات پزشک در این خصوص حتما توجه داشته باشید. پزشک در رابطه با طرز صحیح نشستن و ایستادن نکاتی را به شما خواهد گفت تا کمترین درد را تجربه کنید.

اگر ورزش حرفه‌ای انجام می‌دهید باید این نکته را بدانید که به مدت چهار تا شش هفته ورزش‌های سنگین و شدید ممنوع است.

ابدومینوپلاستی در کرج

نحوه آمادگی جهت انجام عمل ابدومینوپلاستی در کرج

پس از انجام جراحی شکم، باید به نکاتی جهت آمادگی برای جراحی و مشاهده نتایج خوب توجه داشته باشید. سیگار کشیدن می‌تواند عوارض پس از عمل را افزایش دهد و روند بهبودی را به تاخیر بیندازد. نه تنها سیگار،بلکه باید انواع دخانیات را حداقل به مدت دو هفته قبل از عمل متوقف کنید.

رژیم غذایی متعادلی با مشورت پزشک خود قبل از عمل داشته باشید. سعی بر آن نداشته باشید که قبل از جراحی رژیم لاغری داشته باشید.

در مشاوره قبل از جراحی، پزشک داروهای ممنوعه قبل از جراحی را برای شما ذکر خواهد کرد که به هیچ وجه نباید از آن داروها استفاده کنید. به طور مثال داروهایی از قبیل آسپرین و داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی از این دسته از داروها هستند. به طور کلی اگر در حال مصرف داروهای رقیق کننده خون هستید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

قبل از رفتن به کلینیک یا بیمارستان جهت انجام عمل ابدومینوپلاستی در کرج، یک لباس راحت و گشاد برای راحتی خود پس از عمل تهیه کنید.

عوارض عمل ابدومینوپلاستی

این نوع عمل جراحی مانند سایر جراحی‌های دیگر عارضه‌های احتمالی خواهد داشت. انتظار می‌رود که بیمار پس از جراحی درد و تورم داشته باشد. پزشک متخصص در این مواقع برای بیماران داروهای مسکن یا ضد درد را برای بیماران تجویز خواهد کرد.

احساس درد ممکن است تا چندین هفته به طول بینجامد. در این میان نیز ممکن است احساس بی حسی، کبودی و خستگی داشته باشید. اگر دچار گردش خون ضعیف، دیابت و بیماری قلبی، ریه یا کبد هستید ممکن است چنین عوارضی افزایش پیدا کند:

عوارض عمل ابدومینوپلاستی​
  • جای زخم
  • هماتوم
  • عفونت
  • تجمع مایعات
  • روند کند بهبودی زخم
  • خون لختگی
  • بی حسی

سایر عوارض احتمالی

  • نکروز چربی (مرگ بافت چربی در عمق پوست)
  • جدا شدن زخم
  • عدم تقارن

بهترین جراح ابدومینوپلاستی در کرج

قبل از انجام هرگونه عمل زیبایی باید اطلاعات کافی در خصوص مراقبت‌های قبل و بعد از عمل داشته باشید. علاوه بر این، انتخاب یک پزشک و جراح خوب از مهم‌ترین نکاتی است که باید در نظر داشته باشید. چنانچه به بهترین جراح ابدومینوپلاستی برای عمل مراجعه کنید، شاهد بهترین نتایج خواهید بود.

به طور مثال باید تجربه و تخصص کافی در خصوص اعمالی مانند عمل ابدومینوپلاستی داشته باشد.

عمل ابدومینوپلاستی

کلام آخر

با وجود اینکه توصیه همه برای لاغری انجام تمرینات ورزشی است؛ اما گاهی برخی از قسمت‌های بدن مانند شکم آویزان و بزرگ با هیچ راهکاری از بین نمی‌رود و تنها می‌بایست از راهکارهایی میان‌بُر و تاثیرگذار مانند عمل ابدومینوپلاستی در کرج بهره برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *