برگشت شکم بعد از لیپوساکشن

آیا برگشت شکم بعد از لیپوساکشن امکان پذیر است

عمل جراحی زیبایی شکم و پهلو محبوبیت زیادی بین افراد پیدا کرده است، سوال در خصوص برگشت شکم بعد از لیپوساکشن بارها از سوی افراد مطرح شده است که در ادامه به‌طور کامل به آن می‌پردازیم.

با وجود اینکه این عمل جراحی نتایج بسیار خوبی را به دنبال دارد؛ اما باقی ماندن نتایج پس از عمل به مراقبت‌های شما پس از عمل بستگی خواهد داشت.

در صورتی به نکات مهم پس از جراحی بدون توجه نداشته باشید، امکان برگشت شکم بعد از لیپوساکشن وجود دارد.

عوامل موثر در گسترش چربی در شکم و پهلو

برخی از عوامل تاثیر منفی بر نتایج عمل شما می‌گذارد و در نهایت منجر به گسترش سلول‌های چربی در ناحیه میانی بدن شما می‌شود. به‌طور مثال عواملی از جمله بارداری و افزایش وزن بعد از عمل می‌تواند نتایج را تحت تاثیر قرار دهد.

حتما این مورد را به خاطر بسپارید که افزایش وزن از مهم‌ترین موردی است که نتایج جراحی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در حقیقت افزایش وزن منجر به گسترش سلول‌های چربی در کل بدن از جمله ناحیه شکم می‌شود.

بسیاری از افراد نوسانات وزنی را به دنبال تغییرات هورمونی، احتباس آب، مصرف نمک و… تجربه می‌کنند که گاهی وزن بالا می رود، این نوسانات به معنی چاقی یا افزایش وزن نیست.

افزایش وزن زمانی رخ می‌دهد که شما بیش از نیاز بدن غذا می‌خورید و کالری‌های اضافی خود را در طول تمرینات ورزشی نمی‌سوزانید.

لیپوساکشن شکم

نکات مهم برای جلوگیری از برگشت شکم بعد از لیپوساکشن

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم ایجاد شکمی تخت و زیبا بر عهده تیم جراحی است؛ اما باقی ماندن نتایج طی طولانی مدت دست شماست. نکات مهمی وجود دارد که باید برای جلوگیری از برگشت شکم توجه داشته باشید به شرح زیر است:

توجه به رژیم غذایی

برای داشتن یک سبک زندگی سالم نیازی نیست که به دستورات یک رژیم عجیب و غریب عمل کنید. تنها موردی که باید برای داشتن یک رژیم غذایی خوب در نظر داشته باشید، اعتدال در مصرف مواد غذایی است.

از مصرف غذاهای فراوری شده، چربی‌های ناسالم، کربوهیدرات‌های تصفیه شده خودداری کنید. رعایت هر یک از این موارد به انتخاب یک سبک زندگی سالم کمک می‌کند و مطمئنا برگشت شکم بعد از لیپوساکشن را تجربه نخواهید کرد.

زمانی که به مقدار غذا خوردن خود در طول روز توجه کنید، اطمینان داشته باشید که طی طولانی مدت اندام دلخواه خود را خواهید داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله رژیم غذایی بعد از لیپوساکشن را مطالعه کنید.

مواد غذایی سالم برای مصرف

باید موارد زیر را در رژیم غذایی خود قرار دهید:

  • سبزیجات
  • چربی‌های سالم مانند آووکادو
  • پروتئین‌های بدون چربی (ماهی سفید یا آزاد، گوشت سفید و تکه‌های گوشت گاو بدون چربی)
  • روغن زیتون
  • انواع مغزیجات

از مصرف غذاهای فرآوری شده، نمک و شکر اضافی خودداری کنید. برخی ترجیح می‌دهند که کربوهیدرات را از رژیم غذایی خود حذف کنند و در عوض پروتئین‌های بدون چربی و چربی‌های سالم با سبزیجات فراوان مصرف می‌کنند.

هر مواد غذایی مفید که شما را سیر و از مواد غذایی ناسالم دور نگه می‌دارد، در رژیم خود قرار دهید. در غیر این صورت پس از گذشت مدتی متوجه افزایش وزن و تجمع چربی در همه قسمت‌های بدن از جمله شکم می‌شوید.

حذف قند از رژیم غذایی

حذف قند از رژیم غذایی

با حذف قند از رژیم غذایی می‌توان از افزایش وزن جلوگیری کرد. مصرف قند اعتیادآور است، در واقع زمانی که قند مصرف می‌کنید مجدد هوس خوردن آن را می‌کنید.

زمانی که به‌طور کامل از رژیم غذایی خود حذف کنید، دیگر هوس آن را نخواهید کرد و کاملا طرز فکر شما تغییر خواهد کرد.

نوشیدن آب کافی

راهکار دیگری که می‌توانید برای حفظ نتایج خود داشته باشید، افزایش مصرف آب است. آب نه تنها به سم‌زدایی بدن کمک می‌کند، بلکه از پرخوری نیز جلوگیری خواهد کرد.

با نوشیدن آب قبل از هر وعده غذایی مقداری از فضای معده پر می‌شود و طبیعتا اشتهای کمتری برای غذا خوردن خواهید داشت.

بسیاری از افراد که دچار کم آبی هستند، میل به غذا خوردن دارند. هر زمانی که احساس گرسنگی داشتید، نوشیدن آب قبل از مصرف غذا به شما کمک می‌کند که از مصرف کالری اضافی که به آن نیاز ندارید، جلوگیری کند.

نوشیدن آب طعم‌دار

اگر تمایل به نوشیدن آب ندارید، روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید آن را طعم‌دار کنید تا بیشتر مشتاق نوشیدن آن باشید. می‌توانید میوه‌ را خرد کنید و داخل آب بریزید تا آب طعم‌دار شود.

نوشیدن آب برای بهبود پوست شما مفید است و به افزایش خاصیت ارتجاعی آن کمک می‌کند، در نهایت پوست خود را پس از عمل سفت و سالم نگه داشته می‌شود و می‌توان از برگشت شکم و پهلو بعد از لیپوساکشن در کرج جلوگیری کرد.

انجام تمرینات ورزشی به اندازه کافی

باید در برنامه روزانه شما حتما تمرینات ورزشی و رژیم غذایی سالم باشد تا بتوان از برگشت شکم و پهلو جلوگیری کرد. منظور ما از انجام تمرینات این نیست که تمرینات سنگین بدنسازی انجام دهید.

تنها کافی است که تمرینات هوازی و تمرینات قدرتی انجام دهید تا به شما در چربی‌سوزی در طول روز کمک کند. زمانی که عضلات بیشتر از چربی در بدن وجود داشته باشد به‌طور طبیعی کالری بیشتری سوزانده می‌شود، حتی زمانی که در حالت استراحت هستید.

لیپوساکشن در کرج

اضافه کردن ورزش‌های چربی سوز به تمرینات

تمرینات تناوبی با شدت بالا، تمرینات دایره‌ای و تمرینات هوازی از جمله تمرینات موثر در چربی‌سوزی است. اگر وقت کافی جهت رفتن به باشگاه برای انجام این تمرینات را ندارید، می‌توانید به صورت آنلاین تمرینات خود را در منزل انجام دهید.

استفاده از هر فرصتی برای حرکت کردن

منظور از ورزش تنها با وسیله و در باشگاه نیست. شما حتی بدون اینکه عرق کنید و حرکات خاصی را به فعالیت‌های روزانه خود اضافه کنید، می‌توانید حرکت داشته باشید.

به‌طور مثال استفاده از پله به جای آسانسور، پارک کردن ماشین دور از محل مورد نظر، بلند شدن مکرر از پشت میز و حرکت کردن و… به داشتن وزن سالم کمک می‌کند.

کاهش استرس

اگر سطح استرس خود را کنترل نکنید، تلاش شما برای جلوگیری از برگشت شکم بعد از لیپوساکشن بی‌فایده است. 

زمانی که استرس زیادی داشته باشید، مقدار زیاد هورمون کورتیزول در بدن ترشح می‌شود. زمانی که این هورمون بیش از حد در بدن تولید شود، مانع از اهداف شما برای کاهش وزن می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *