Choose closed slimming surgery

جراحی لاغری به روش بسته را انتخاب کنید

جراحی لاغری به روش بسته یکی از به‌روزترین روش‌های جراحی چاقی در کرج است. اغلب افرادی که اضافه وزن دارند در پی آن هستند، که با ساده‌ترین روش ممکن به وزن ایده آل خود دست پیدا کنند. 

ابتدا به هر فردی که دچار اضافه وزن و چاقی است، پیشنهاد می‌شود که تمرینات ورزشی مختص به خود و همچنین تغییراتی در رژیم غذایی خود را داشته باشند تا با ساده‌ترین روش کاهش وزن را تجربه کنند.

در صورتی که بتوانند با این روش‌های ذکر شده کاهش وزن داشته باشند، قطعا بهتر از هر روشی خواهد بود؛ چراکه نیاز به دوره نقاهت و بسیاری از مراقبت‌های دیگر نخواهد داشت. گاهی ممکن است بیمار اضافه وزن بسیار زیادی داشته باشد و با هیچ یک از راهکارهای ساده و ابتدایی نتواسته وزن خود را کاهش دهد.

در این مواقع است که جراح فوق تخصص چاقی در کرج این افراد را کاندیدای جراحی لاغری می‌کنند. حال چه بهتر است که جراحی لاغری به روش بسته انجام شود تا بیمار پس از عمل طی مدت کوتاهی بهبود یابد و متحمل عارضه‌های عمل جراحی باز نشود.

منظور از جراحی لاغری چیست؟


از آنجایی که در انواع جراحی چاقی، در قسمت‌هایی از معده و تغییرات در روده ایجاد می‌شود، قطعا نیاز به برش‌هایی برای شروع جراحی خواهد بود.

حال اگر این برش‌ها به صورت عرضی یا طولی با ابعاد بزرگ روی شکم بیمار زده شود، قطعا دوران نقاهت سخت‌تری را پس از عمل تجربه خواهد کرد، به همین جهت پزشکان ترجیح دادند که این عمل به صورت بسته برای کلیه بیماران انجام گیرد.

جراحی لاغری تا حد امکان به صورت لاپاراسکوپی برای بیماران انجام می‌شود، در واقع در این عمل نیاز به برش‌های بزرگ و باز کردن شکم نخواهد بود. در طی این روش جراحی لاغری به روش بسته تنها چند برش بسیار کوچک برای وارد کردن لاپاراسکوپ بر شکم می‌زنند.

از آنجایی که در لاپاراسکوپی دوربین و نور وجود دارد، می‌توانند تصاویر را حین عمل جراحی مشاهده کنند و اقدامات لازم مانند برش معده را انجام دهند.

جراحی لاغری بسته چه مزایایی دارد؟

جراحی لاغری بسته به روش بسته یا لاپاراسکوپی همانطور که گفته شد، نوعی جراحی با اقدامات حداقل تهاجمی است. در این عمل تنها ۴ الی ۵ برش بسیار کوچک به اندازه بند انگشت زده می‌شود. قطعا این عمل نسبت به روش‌های باز مزایایی دارد که این موارد به شرح زیر است:

  • از نظر زیبایی، جای زخم بسیار کمتری پس از بهبودی مشاهده خواهید کرد.
  • درد کمتری را تجربه خواهید کرد.
  • به مدت زمان کمتری برای بستری شدن در بیمارستان نیاز خواهید داشت.
  • سریع‌تر می‌توانید به فعالیت‌های خود پس از جراحی بازگردید.
  • عارضه‌های ناشی پس عمل جراحی بسته کمتر از اقدامات تهاجمی است.
  • خطر احتمال ابتلا به عفونت به‌دلیل برش‌های کوچک به مراتب کمتر از جراحی باز است.

انواع جراحی لاغری که به روش بسته انجام می‌شود؟


عمل‌های مختلفی برای لاغری افراد در کلینیک چاقی و زیبایی البرز وجود دارد که از پرکاربردترین آنها شامل موارد زیر است:

بسته به شرایطی که دارید پزشک بهترین نوع عمل جراحی را برای شما در نظر خواهد گرفت.

چه کسانی کاندیدای عمل جراحی لاغری به روش بسته هستند؟

پزشکان به اغلب افرادی که قصد انجام جراحی لاغری دارند، روش بسته را برای انجام جراحی پیشنهاد می‌کند، مگر اینکه بیمار شرایط انجام آن را نداشته باشد. به طور مثال افرادی که اضافه وزن بسیار بالایی دارند، قادر به انجام این روش جراحی بسته نخواهند بود. در ادامه افرادی را که باید به روش باز جراحی کنند را برای شما ذکر خواهیم کرد. در حقیقت در این مواقع است که عمل جراحی باز ضروری می‌شود:

  • افرادی که دچار اضافه وزن بسیار بالایی هستند؛ چراکه ممکن است چربی بیش از اندازه در شکم، مانع از دسترسی جهت انجام جراحی بسته شود و پزشک دید کاملی از قسمت مورد نظر نداشته باشد.
  • کسانی که دچار بافت اسکار قابل توجهی ناشی از انجام جراحی در گذشته هستند، چراکه این موضوع مانع دسترسی و مشاهده پزشک به قسمت مورد نظر می‌شود.
  • کسانی که روش بسته جراحی یا انجام لاپاراسکوپی برای سلامت عمومی آنها خطرناک باشد.

قبل از انجام هرگونه اقدامی، پزشک در خصوص هر یک از روش‌ها و اینکه آیا کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی بسته لاغری هستید یا خیر توضیحاتی به شما خواهد داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *