عوارض سینه های بزرگ

عوارض سینه های بزرگ در خانم ها

شاید اغلب افراد تصور کنند که داشتن سینه‌های بزرگ حالتی ایده آل برای خانم‌هاست؛ اما، همیشه اینطور نیست. 

در واقع نه تنها چنین سینه‌هایی زیبا نیست، بلکه منجر به مشکلات و بیمارهای زیادی برای این دسته از افراد می‌شود.

سینه‌های بزرگ که به عنوان «ماکروماستی» نیز شناخته می‌شود، منجر به مشکلات مختلفی از جمله درد یا حتی سردرد میگرنی خواهد شد. در ادامه در خصوص عوارض سینه‌ های بزرگ در خانم‌ ها ذکر خواهیم کرد.

گردن، شانه و کمردرد

مواقعی که سینه بزرگ باشد، شانه‌ها به سمت پایین کشیده شده و باعث ایجاد قوز در ناحیه بالایی کمر می‌شود. این وضعیت بد بدن در نهایت منجر به درد مداوم در ناحیه گردن، شانه و کمر می‌شود.

افرادی که سینه‌های بزرگ و سنگینی دارند، کشش مداوم در عضلات آنها وجود دارد و دردهای عضلانی را تجربه خواهند کرد. همچنین افرادی که شاخص توده بدنی بالا و سینه‌های بزرگی دارند، درد قفسه سینه را نیز تجربه می‌کنند.

بیشتر بخوانید: تاثیر سینه های بزرگ در ایجاد کمردرد در خانم‌ها

گردن درد ناشی از سینه بزرگ

فرورفتگی بند سوتین در شانه

حتی مواقعی که برای سینه‌های بزرگ، سایز مناسبی از سوتین هم انتخاب شده باشد، بند سوتین منجر به فرورفتگی عمیق روی شانه می‌شود. 

این فرورفتگی حتی زمانی که سوتین خود را در می‌آورید، روی شانه شما باقی مانده است. توصیه می‌شود که از سوتین‌های با بند پهن استفاده شود تا جای کمتری روی شانه باقی بگذارد.

جوش‌های ریز پوستی

خانم‌هایی که سینه‌های بزرگی دارند، در قسمت زیرین سینه دچار جوش‌های ریز پوستی می‌شوند. در حقیقت سینه‌های آویزان به پوست شکم مالیده می‌شود و منجر به اصطکاک، رطوبت و گرما در این قسمت خواهد شد.

گرما و رطوبت در این قسمت می‌تواند منجر به عفونت قارچی در افراد شود. گاهی این مشکلات پوستی می‌تواند قرمز رنگ یا قهوه‌ای مایل به قرمز است و گاهی علائمی مانند خارش را در این قسمت ایجاد می‌کند.

بی حسی

معمولا سوتین‌های کمی برای این دسته از افراد وجود دارد. زمانی که از لباس زیر مناسبی استفاده نشود، رشته‌های عصبی کوچک در بافت سینه دچار فشردگی می‌شود. 

اگر سینه بزرگ منجر به کشیدگی بالا تنه شود و گردن را تحت تاثیر قرار دهد، عواقبی مانند بی حسی دست و انگشتان را به همراه دارد.

چنین وضعیت بدی می‌تواند منجر به فشرده شدن مسیرهای عصبی در بازوها شود. یکی از راهکارهای درمانی انجام ماموپلاستی در کرج است.

ماکروماستی

عدم توانایی در ورزش کردن و تنگی نفس

معمولا افرادی که سینه‌های بزرگی دارند، هنگام فعالیت‌هایی مانند دویدن دچار مشکل می‌شوند و حتی گاهی برخی از رفتن به باشگاه خجالت می‌کشند. 

علاوه بر این، عوارض دیگری مانند تنگی نفس را به همراه دارد که این مورد نیز منجر به عدم فعالیت ورزشی در افراد می‌شود.

در واقع بافت اضافی می‌تواند حرکت طبیعی دیافراگم را محدود کند. افراد پس عمل کاهش سایز سینه، راحت‌تر نفس می‌کشند و تمرینات ورزشی را به آسانی انجام می‌دهند.

سردرد ناشی از سینه های بزرگ در خانم ها

شاید برایتان عجیب باشد که بدانید داشتن سینه بزرگ حتی منجر به سردرد می‌شود. در واقع افرادی که سردردهای مزمن و سردردهای میگرنی داشتند پس از انجام عمل کوچک کردن سینه، تسکین سردرد را تجربه کرده‌اند.

ایجاد مشکلاتی هنگام خوابیدن

بسیاری از افراد هنگام خوابیدن احساس راحتی ندارند. خوابیدن روی شکم برای آنها امکان‌پذیر نیست و همچنین خوابیدن به پهلو فشار زیادی به بافت سینه وارد می‌کند.

میگرن ناشی از سینه بزرگ

چگونه می‌توان این مشکلات ذکر شده را درمان کرد؟

با وجود اینکه می‌توانید تمامی این مشکلات که برای شما ذکر کردیم با راهکارهای درمانی مانند استفاده از کمپرس گرم، ماساژ یا فیزیوتراپی مدیریت کنید؛ اما، راهکارهایی موقتی است. 

تنها راهکار درمانی دائمی، عمل جراحی برای کوچک کردن سینه توسط پزشک متخصص است. از جمله این عمل‌ها می‌توان به ماموپلاستی در حین لیپوماتیک در کرج اشاره کرد.

چنین عملی منجر به بهبود وضعیت بد بدن می‌شود و فشار از شانه‌ها و ستون فقرات برداشته خواهد شد، همچنین درد مزمن و سردرد را کاهش می‌دهد.

علاوه بر این که داشتن سینه‌های بزرگ مشکلات فیزیکی را برای افراد ایجاد می‌کند، مشکلات روحی مانند افسردگی، کاهش اعتماد به نفس و اضطراب را نیز به همراه دارد.

از آنجایی که لباس‌های مناسب کمتری برای این دسته از افراد وجود دارد تا حد امکان از حضور در جمع و موقعیت‌های اجتماعی خودداری می‌کنند.

جهت درمان اینگونه دردها و مشکلات باید به فوق جراحی چاقی در کرج مراجعه کرد تا اقدامات درمانی مانند ماموپلاستی انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *