اسلیو معده

عمل اسلیو معده چقدر طول می کشد؟

اسلیو از جمله روش های لاغری ایمن و موثر است که محبوبیت زیادی در بین افراد دارد. معمولا افرادی که قصد انجام این عمل را دارند، ممکن است سوالات متعددی برای آنها ایجاد شود که یکی از موارد این است که اسلیو معده چقدر طول می کشد؟

به طور مثال اینکه مدت زمان بهبودی چقدر است یا اینکه شما کاندید مناسبی برای انجام این عمل جراحی هستید یا خیر. در ادامه توضیحات بیشتری در این باره به شما خواهیم داد.

نکاتی در خصوص مدت زمان اسلیو 

یکی از دلایلی که عمل جراحی لاغری را به محبوب‌ترین جراحی کاهش وزن تبدیل کرده است، به این جهت است که مدت زمان کوتاهی نسبت به دیگر روش های لاغری دارد.

برای اکثر بیماران ممکن است حتی طی نیم ساعت عمل جراحی انجام گیرد. در خصوص زمان آماده‌سازی بیمار و مراحل بعد از عمل، کل فرایند عمل تنها کمتر از یک ساعت به طول می انجامد.

اغلب بیماران باید حدود ۲۴ ساعت در بیمارستان بمانند تا بر روند بهبودی بیمار نظارت وجود داشته باشد.

این نوع جراحی لاغری چگونه است

قبل از اینکه در رابطه با مدت زمان اسلیو معده در کرج توضیح دهیم، ابتدا در خصوص این روش جراحی توضیح خواهیم داد. در طی این عمل جراحی چاقی، بخشی از معده برداشته می‌شود و معده باقی مانده به اندازه یک موز است. در واقع ۸۰ درصد معده در طی این عمل جراحی برداشته می‌شود.

همانطور که اندازه معده شما کاهش می‌یابد، نیاز شما به غذا خوردن نیز کمتر می‌شود. این عمل میزان مصرف غذا را محدود می‌کند، علاوه بر این عملکرد هورمون گرسنگی شما را نیز تغییر خواهد داد.

در نتیجه شما پس از عمل احساس گرسنگی کمتری را تجربه می‌کنید.

روند عمل اسلیو معده

روند آمادگی برای انجام عمل

مانند هر جراحی دیگر، پزشک باید اطمینان داشته باشند که شما مشکلی برای انجام این عمل جراحی ندارید. از بررسی‌هایی که قبل از عمل برای شما انجام می‌گیرد به شرح زیر است:

  • علائم حیاتی مانند تنفس، ضربان قلب، فشار خون و… مورد بررسی قرار می‌گیرد.
  • سطح اکسیژن می‌بایست اندازه گیری شود.
  • آزمایش‌های انجام گرفته قبل از عمل نیز مجدد توسط پزشک ارزیابی خواهد شد.
  • و…

پس از مدت زمانی که این موارد بررسی می‌شود، در نهایت در صورت داشتن شرایط لازم عمل انجام خواهد گرفت.

جراحی اسلیو معده چقدر طول می‌کشد؟

انجام این عمل در اتاق جراحی حدود ۹۰ دقیقه تا ۲ ساعت طول خواهد کشید. با این حال بهتر است برای مطلع شدن از زمان دقیق عمل با پزشک خود صحبت کنید.

چراکه، ممکن است مدت زمان عمل جراحی در هر بیماری متفاوت باشد. به طور مثال اگر دچار بیماری‌های جدی پزشکی هستید، جراح به زمان بیشتری برای انجام این روش با حداقل خطر عوارض نیاز دارد.

پروسه‌ای از جراحی که طی این مدت انجام می‌گیرد، مرتبط به معاینات و آزمایشات قبل عمل است. در صورتی که شرایط مطلوبی داشته باشید، آماده عمل جراحی خواهید شد.

پروسه جراحی:

تزریق آرامبخش

ایجاد برش‌های کوچک و قرار گرفتن ابزارهای لاپاراسکوپ برای انجام جراحی بسته

بررسی قسمت داخلی بدن

بریدن بخشی از معده

بستن برش‌های ایجاد شده

مدت زمان بهبود عمل اسلیو معده

مدت زمان بهبودی پس از آن چقدر طول می‌کشد؟

پس از جراحی باید به مدت ۱ تا ۳ شب در بیمارستان بمانید و تحت نظر باشید. تنها برای اینکه هرگونه عوارض احتمالی را تحت نظر داشته باشند، شما بستری خواهید شد.

اکثر بیماران طی دو روز مرخص می‌شوند، مگر اینکه دچار مشکلی جدی شده باشند. این نکته را در نظر داشته باشید که اگر در انتخاب پزشک خود دقت کنید، احتمال ایجاد عوارض پس از عمل به حداقل خواهد رسید.

تمامی این موارد با بای پس معده در کرج متفاوت است و بای پس شرایط خاص خودش را دارد.

چه مدت پس از جراحی شاهد نتیجه عمل خواهید بود؟

مدت زمان نتیجه از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در صورتی که به دستورالعمل پزشک توجه داشته باشید، در عرض دو ماه متوجه کاهش وزن و تغییرات خود خواهید شد.

اکثر بیماران تقریبا تمامی وزن اضافه خود را تا پایان سال اول کم خواهند کرد. داشتن یک رژیم غذایی غنی از مواد مغذی و ورزش منظم به شما کمک می‌کند تا به اندام دلخواه خود برسید.

کلام آخر

با وجود این که این عمل جراحی نسبت به هر روشی دیگری سریع‌تر برای شما انجام می‌گیرد؛ اما، مدت زمان هر عمل ممکن است برای هر فردی متفاوت باشد. در واقع با توجه به شرایط هر فرد، طی زمان متفاوتی عمل انجام خواهد گرفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *