breasts

تاثیر سینه های بزرگ در ایجاد کمردرد در خانم‌ها

سینه های بزرگ در ایجاد کمردرد در خانم‌ها تاثیر زیادی دارد. در واقع سینه های بزرگ به عنوان یکی از عوامل اصلی در ایجاد کمردرد محسوب می‌شود. 

زمانی که صحبت از کمردرد می‌شود، اغلب افراد تصور می‌کنند که تنها مشکلاتی از قبیل آسیب دیدگی ناشی از تصادفات، فعالیت‌های فیزیکی سنگین، سبک زندگی اشتباه و موارد دیگری از این قبیل می‌تواند منجر به کمر درد شود.

اما، مسئله دیگری که در خانم‌ها وجود دارد و منجر به کمردرد می‌شود، سایز سینه آنهاست. در حقیقت بزرگی سینه در بسیاری از خانم‌ها منجر به کمردرد می‌شود. سینه‌های بزرگ علاوه بر ایجاد کمردرد، منجر به مشکلات دیگری از قبیل سردرد، گردن درد و حتی ناهنجاری‌های جسمی می‌شود.

در ادامه این مقاله در رابطه با تاثیر سینه‌ های بزرگ در ایجاد کمردرد، همچنین عوارض دیگر توضیحات بیشتری در اختیار شما قرار خواهیم داد.

بیشتر بخوانید: عمل لیپوماتیک در کرج

آیا رابطه‌ای بین کمردرد و سینه‌های بزرگ وجود دارد؟

بسیاری از افراد در طول زندگی خود بنا به دلایل مختلفی کمردرد را تجربه می‌کنند، حال این کمردرد می‌تواند به‌دلیل فعالیت‌های ورزشی سنگین، وضعیت بد بدن یا آسیب دیدگی ایجاد شده باشد.

علاوه بر این موارد که اکثر ما از آنها مطلع هستیم، سینه‌های بزرگ در خانم‌ها از دیگر موارد مهمی است که منجر به کمردرد در آنها می‌شود. در حقیقت وزن سینه‌ها، رباط‌ها و عضلات پشت کمر، شما را خسته می‌کند و در نهایت منجر به درد می‌شود.

حالت و وضعیتی که به عنوان «ماکروماستی» و «هیپرتروفی» شناخته می‌شود، در اغلب خانم‌ها مشاهده می‌شود. با این حال بسیاری از خانم‌هایی که سینه‌های بزرگی دارند ممکن است چنین شرایطی را تجربه نکنند.

از دیگر مشکلاتی که به‌دلیل سینه‌های بزرگ در خانم‌ها ایجاد می‌شود، می‌توان به درد مزمن در گردن، کمر و شانه‌ها اشاره کرد. طبق تحقیقاتی که در این باره انجام گرفته، نتیجه به این صورت بوده که از نظر فیزیکی منطقی است که زنان با سینه‌های بزرگ به‌دلیل وضعیت غیر طبیعی بدن مستعد ابتلا به افزایش درد در ستون فقرات باشند.

همچنین این شرایط حتی می‌تواند فرد را به حالت خمیده کند، که اصطلاحا به این حالت کیفوز گفته می‌شود و شاهد قوز کمر هستند.

درمان کمردرد ناشی از بزرگ بودن سینه‌ها در خانم‌ها

اگر سینه‌های بزرگی دارید و اینگونه تصور می‌کنید، که کمردرد و گردن درد به‌دلیل سینه‌های بزرگ شماست، نکاتی جهت رفع این مشکل وجود دارد که باید به این موارد توجه داشته باشید.

ابتدا باید اطمینان داشته باشید که از سوتین مناسبی استفاده می‌کنید؛ چراکه، استفاده از سوتین نامناسب می‌تواند در کمردرد نقش داشته باشد. هرچه سینه‌های شما بزرگ باشد، احتمال اینکه سایز نامناسبی را برای خود انتخاب کنید، بیشتر خواهد بود.

گاهی اوقات پزشک برای کنترل درد بیماران مصرف داروهای مسکن و افزایش قدرت عضلانی با فیزیوتراپی را توصیه می‌کند.

با این حال که روش‌های ذکر شده از روش‌های بسیار موثری هستند که می‌تواند در تسکین درد موثر باشد؛ اما، راه حل مناسبی که می‌توان به عنوان راهکار نهایی و دائمی در نظر گرفت، انجام عمل جراحی ماموپلاستی در کرج توسط متخصص لاغری است.

در ماموپلاستی سایز سینه به اندازه نرمال کوچک می‌شود و علاوه بر ایجاد ظاهری زیبا، بسیاری از مشکلات مانند کمردرد و گردن درد ناشی از سینه‌های بزرگ در خانم‌ها تسکین پیدا خواهد کرد.

از دیگر مشکلاتی که به‌دلیل بزرگ بودن سینه‌ها ایجاد می‌شود

علاوه بر کمردرد که به‌دلیل سینه‌های بزرگ در خانم‌ها ایجاد می‌شود، گاهی این شرایط می‌تواند مشکلات دیگری را برای آنها ایجاد کند که در ادامه همه موارد را برای شما ذکر خواهیم کرد:

  1. داشتن سینه‌های بزرگ مانع از انجام کارهایی می‌شود که علاقه به انجام آن دارید. در حقیقت این دسته از خانم‌ها فعالیت کمتری انجام می‌دهند.
  2. علاوه بر کمردرد شما عارضه‌های دیگری مانند احساس درد در شانه‌ها و گردن دارید.
  3. یکی از مشکلاتی که این دسته از خانم‌ها همیشه با آن روبه‌رو هستند، ایجاد حساسیت پوستی و قرمزی در زیر سینه‌هاست. از آنجایی که امکان شستشو روزانه در این قسمت دشوار است، چنین اتفاقی رخ می‌دهد.
  4. همیشه هنگام پوشیدن لباس با مشکل مواجه‌اند و سایز مورد نظر خود را به راحتی نمی‌توانند، انتخاب کنند. کاهش وزن و کوچک شدن سینه‌ها می‌تواند این مشکل بزرگ را رفع کند.

کلام آخر

شاید برخی تصور کنند داشتن سینه‌های بزرگ منجر به زیبایی کلی آنها می‌شود؛ اما، همیشه اینطور نیست، اگر سایز سینه‌ها بزرگ‌تر از حد نرمال باشند، می‌تواند مشکلات زیادی علاوه بر ظاهری نه چندان زیبا، کمردرد، شانه درد، گردن درد، دور شدن از بسیاری فعالیت‌ها را به همراه داشته باشد.

با مراجعه به متخصص چاقی می‌توانید علاوه بر انجام عمل جراحی ماموپلاستی یا عمل جراحی لاغری در کرج، اگر دچار افزایش وزن هستید، اقدامات دیگری از جمله جراحی بای پس معده در کرج، اسلیو معده، لیپوماتیک و… را با صلاحدید پزشک انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *