لاغری ران

برای لاغری ران چه باید کرد

بسیاری از افراد به دنبال راهکارهای موثر برای لاغری ران هستند. خوشبختانه راهکارهای زیادی برای از بین بردن چربی این قسمت از بدن دارید.

در برخی از قسمت‌های بدن، از جمله ران، چربی‌های سرسختی وجود دارد که آب کردن چربی این نواحی از بدن بسیار مشکل است و افراد دچار چالش می‌شوند.

در ادامه راهکارهای لاغری ران را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱. به اندازه کافی فیبر مصرف کنید

افزودن فیبر به رژیم غذایی به شما کمک می‌کند که احساس سیری طی مدت طولانی‌تری داشته باشید و در نتیجه میان وعده کمتری را در طول روز مصرف می‌کنید.

تعداد کالری‌هایی که در طی روز مصرف می‌کنید، کاهش می‌یابد و در نهایت منجر به کاهش وزن و کاهش تجمع چربی در ران خواهد شد. برای دریافت فیبر بیشتر، دانه‌های چیا که سرشار از فیبر و اسیدهای چرب امگا ۳ هستند را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

۲. برای لاغری ران بدن خود را هیدراته نگه دارید

سعی کنید در طول روز بدن خود هیدراته نگه دارید. شواهد نشان می‌دهد با افزایش مصرف آب و جایگزین کردن آنها با نوشیدنی‌های پرکالری، متوجه کاهش وزن خود به خصوص لاغری ران خواهید شد.

همچنین با نوشیدن آب قبل از غذا، اشتهای شما برای غذا خوردن کمتر می‌شود و به دنبال آن شاهد کاهش وزن خواهید بود. به طور کلی مصرف آب برای عملکرد بدن به ویژه هضم غذا بسیار مهم است.

مصرف فیبر برای کاهش وزن

۳. پروتئین را به رژیم غذایی خود اضافه کنید

افزایش پروتئین در رژیم غذایی از دیگر روش‌های کاهش هوس غذایی و کنترل اشتهاست. این روش نیز می‌تواند راهکاری موثر برای کاهش وزن و لاغری ران باشد.

مطالعه‌ای که در این زمینه انجام گرفت، نشان داده شده است که با افزایش مصرف پروتئین می‌توانید چربی‌های بیشتری بسوزانید، در نهایت حتما باید منابع پروتئینی را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

روش‌هایی مانند لیپوماتیک در کرج هم می‌تواند به کاهش چربی در این ناحیه کمک کند.

۴. غذاهای گیاهی را در وعده‌های غذایی خود قرار دهید

رژیم غذایی که سرشار از میوه‌های تازه، سبزیجات و غلات کامل باشد، کالری کمتری دارند که در نهایت منجر به کاهش وزن و لاغری ران خواهد شد.

۵. از مصرف نوشیدنی‌های شیرین خودداری کنید

نوشیدنی‌های سرشار از قند، کالری زیادی دارند و روند کاهش وزن را بسیار سخت می‌کنند. بهتر است اینگونه نوشیدنی‌ها را با نوشیدن‌های طعم‌دار که فاقد قند هستند یا قند کمتری دارند، جایگزین کنید.

۶. انجام تمرینات ورزشی

قطعا خوب می‌دانید که ورزش راهی بسیار موثر برای کاهش وزن و چربی است، تحقیقات انجام گرفته در این باره، این موضوع را تایید کردند.

می‌توانید بدون اینکه نیاز به باشگاه رفتن داشته باشید، طی روز پیاده روی کنید. اگر به طور منظم پیاده روی را در برنامه روزانه خود داشته باشید، متوجه سوزاندن چربی به خصوص در ناحیه ران خواهید شد.

هیدراته نگهداشتن بدن

۷. خواب کافی داشته باشید

اگر قصد کاهش وزن و چربی سوزی دارید، باید به کیفیت خواب خود بسیار توجه داشته باشید. باید هر شب در زمان معینی، حداقل به مدت ۷ ساعت خواب کافی و بدون وقفه داشته باشید.

۸. استرس خود را برطرف کنید

مطالعاتی که در این باره انجام گرفت، نشان داد که استرس ارتباط مستقیمی با افزایش وزن دارد. در واقع برای اینکه کاهش وزن و چربی سوزی داشته باشید، باید استرس خود را کاهش دهید.

از راهکارهایی مانند مدیتیشن برای کنترل استرس خود در نظر داشته باشید. علاوه بر این، انجام تمرینات ورزشی از دیگر روش موثری است که می‌تواند به کنترل استرس شما کمک کند.

۹. تمرین اسکات

انجام تمرین اسکات به شما در ایجاد مقاومت، کالری سوزی، تقویت عضلات پا و تقویت ران‌ها کمک می‌کند. همچنین این نوع حرکت از جمله تمرین‌هایی است که می‌توانید در هر زمان و هر مکانی به راحتی انجام دهید.

توصیه می‌شود که این تمرین را دو بار در روز، در ۵۰ حرکت شروع کنید. تمرین اسکات را طی ۳۰ روز به طور منظم انجام دهید و شاهد لاغری ران خود باشید.

لیپوماتیک ران

۱۰. لیپوماتیک ران

یکی از روش‌های موثر و ایمن که در کمترین زمان می‌توانید لاغری رانی خود را شاهد باشید، انجام لیپوماتیک ران است. پیشنهاد می‌شود زمانی که با هیچ یک از روش‌های غیر جراحی و خانگی شاهد نتیجه موفقیت آمیزی نبودید، به پزشک فوق تخصص جراحی چاقی در کرج مراجعه کنید.

یکی از روش‌های موثری که به شما پیشنهاد می‌شود، قطعا لیپوماتیک ران خواهد بود. طی این روش، در ران تنها برشی به اندازه ۲ تا ۵ میلی‌متر زده می‌شود، پس از آن ابزار جراحی وارد بافت چربی خواهد شد. با امواج فرابنفش، چربی‌ها از بین خواهند رفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *