سفر بعد از جراحی لاغری

سفر بعد از جراحی لاغری

در خصوص سفر بعد از جراحی لاغری نظر پزشک خود را مطلع شوید، قطعا متخصص جراحی لاغری توصیه‌هایی برای شما خواهد داشت. 

معمولا توصیه می‌شود که حداقل ۳ روز پس از جراحی چاقی در کرج در بیمارستان بستری بمانید، سپس سفر زمینی یا هوایی داشته باشید.

اگر سفر بعد از جراحی لاغری زمینی است، باید هر یک ساعت، ۵ تا ۱۰ دقیقه پیاده روی داشته باشید. 

به‌طور کلی جراحی طوری نیست که برای مدت طولانی محدودیت برای سفر داشته باشید. از آنجایی که عمل کاملا بسته انجام می‌شود، بخیه یا درد زیادی نخواهید داشت.

سفر بعد از جراحی لاغری پس از چه مدت امکان پذیر است؟

اینکه دقیقا پس از چه مدت می‌توانید سفر کنید، بستگی به شرایط شما دارد، پزشک معالج باید در این خصوص نظر بدهد. 

در صورتی که به توصیه‌های پزشک توجه نداشته باشید، شرایط ناخوشایندی برای شما ایجاد خواهد شد.

حتی اگر بعد از جراحی با عوارضی مواجه نشوید، قطعا خود را در معرض مشکلات قرار می‌دهید. 

به‌طور کلی بهتر است زمانی که کاملا احساس بهبودی می‌کنید سفر کوتاهی داشته باشید. 

مصرف داروهای مسکن را تا یک هفته بعد از عمل جراحی، متوقف نکنید، همچنین به دلیل مصرف داروهای مسکن طی این مدت برای سفر بعد از جراحی لاغری نباید رانندگی کنید. 

اگر سفر شما با پرواز طولانی است، باید حداقل تا چهار هفته پس از عمل منتظر بمانید.

سفر و جراحی لاغری

چه زمان می‌توان زندگی نرمال بعد از جراحی لاغری را تجربه کرد؟

بیماران بدون بهبودی قادر به بازگشت به زندگی عادی نیستند. یک هفته پس از عمل جراحی به بهبود نسبی دست پیدا می‌کنند و می‌توانند فعالیت‌های سبک خود را شروع کنند. اگر قصد انجام فعالیت‌هایی با قدرت زیاد را دارید، باید برای رسیدن به بهبودی کامل صبر کنید.

بیماران می‌توانند پس از انجام معاینات اولیه با اجازه پزشک خود به سفر بروند یا به فعالیت‌های سبک خود بپردازند؛ اما همچنان در این مرحله نمی‌توانند فعالیت‌های ورزشی سنگین انجام دهند. طی دوره نقاهت، بیمار باید پیاده روی سبک را تحت نظر متخصصان انجام دهند.

پس از بهبودی کامل، بیماران می‌توانند به تدریج فعالیت‌هایی از قبیل ورزش را شروع کنند که ابتدا با فعالیت‌های ورزشی خفیف شروع می‌شود.

چه مدت پس از جراحی اسلیو معده می‌توان سفر کرد؟

از روز سوم بعد از جراحی اسلیو معده می‌توانید با هواپیما سفر بعد از جراحی لاغری داشته باشید. اگر پرواز طولانی دارید، در ابتدای هر ساعت در راهرو هواپیما کمی راه بروید. 

هنگام سفر با ماشین نیز همینطور است هر یک ساعت یکبار باید استراحت داشته باشید و ۱ تا ۲ دقیقه پیاده روی کنید.

پس از جراحی اسلیو ممکن است ۴ ساعت قبل از اولین پرواز طولانی نیاز به تزریق خون داشته باشید. حتما در خصوص داروهای مورد نیاز برای مصرف با پزشک صحبت کنید.

رانندگی بعد از جراحی لاغری

یکی از سوالات متداولی که از سوی بیماران پرسیده می‌شود این است که چه مدت بعد از جراحی می‌توانند رانندگی کنند که گاهی به قصد سفر بعد از جراحی لاغری است. در پاسخ باید بگوییم بسته به سلامت بیمار و نوع جراحی او متفاوت است.

برخی از بیماران پس از گذشت چند روز می‌توانند رانندگی کنند، در حالی که برخی دیگر از افراد به بهبودی بیشتری نیاز دارند. 

بیمارانی که جراحی لاغری مثل بای پس انجام می‌دهند، نباید تا دو هفته پس از جراحی رانندگی کنند. قبل از رانندگی حتما با پزشک صحبت کنید تا سلامت کلی شما را مورد بررسی قرار دهد، در صورت مطلوب بودن شرایط شما اجازه رانندگی به شما داده خواهد شد.

اگر هنوز در حال مصرف داروهای مسکن هستید، بهتر است تا چند روز رانندگی نکنید. مصرف این داروها درک شما را از محیط کاهش و خطر خواب آلودگی را در پشت فرمان افزایش می‌دهد.

با این حال رانندگی پس از جراحی چاقی اغلب پس از دو هفته امکان‌پذیر است. به‌طور کلی توصیه می‌شود تا زمانی که کاملا بهبود پیدا نکرده‌اید پشت فرمان نشنید. معمولا پس از قطع مصرف داروهای مسکن نباید رانندگی کنید.

رانندگی بعد از جراحی لاغری

نکاتی که باید در حین سفر بعد از جراحی لاغری با هواپیما توجه داشته باشید

معمولا حدود ۶ تا ۸ هفته طول می‌کشد تا معده به درستی بهبود پیدا کند. از بیشتر بیماران خواسته می‌شود که حداقل ۶ هفته تا زمان سفر صبر کنند، به خصوص اگر پرواز طولانی دارند. 

برخی دیگر از جراحان در صورت کوتاه بودن پرواز، به بیماران زودتر اجازه سفر بعد از جراحی لاغری را می‌دهند. در صورتی که اجازه سفر به شما داده شد به این نکات توجه داشته باشید:

مکمل‌های تجویز شده را مصرف کنید

حتما در طول سفر باید به دستورات و داروهایی که برای شما تجویز شده است، توجه داشته باشید و طبق دستور مصرف کنید.

در طول روز زیاد پیاده‌ روی کنید

با پیاده روی می‌توانید قسمت‌های دیدنی را مشاهده کنید. این شرایط یک فرصت عالی برای فعالیت و مشاهده از مکان‌های دیدنی است، توصیه ما به شما این است که یکجا ننشینید.

همیشه بطری آب همراه خود داشته باشید

هر جا که می‌روید حتما باید بطری آب همراه شما باشد. در طول روز باید هر یک ساعت، یک لیوان آب بخورید تا بدن شما هیدراته بماند. 

در صورت گرم بودن هوا هنگام پیاده روی، باید به‌طور مداوم آب بنوشید تا از کم آبی بدن جلوگیری شود. یک بطری آب همراه خود داشته باشید و جرعه جرعه آب بنوشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.