بازگشت وزن پس از جراحی لاغری

بازگشت وزن پس از جراحی لاغری

برخی از بیماران پس از انجام جراحی لاغری طی دو سال بازگشت وزن پس از جراحی لاغری را تجربه می‌کنند.

عوامل مختلفی مانند بیماری‌ها، عدم تغییر سبک زندگی، عدم رعایت نکات توصیه شده از سوی پزشک پس از جراحی لاغری می‌تواند در بازگشت وزن پس از جراحی لاغری موثر باشد که در این خصوص باید با پزشک مشورت داشته باشید.

دلایل بازگشت وزن پس از جراحی لاغری چیست؟

عوامل متعددی باعث می‌شود که احتمال کاهش وزن کمتر یا افزایش وزن بعد از جراحی بای پس معده در کرج بیشتر شود که در ادامه این موارد را برای شما ذکر خواهیم کرد:

وزن شما قبل از جراحی

شاید اینگونه به نظر برسد که کمتر کردن وزن قبل از جراحی لاغری امری بیهوده‌ای است؛ اما، باید بدانید کاهش کمی از وزن قبل از جراحی تاثیر بسزایی در کاهش عوارض پس از جراحی لاغری، کاهش وزن بیشتر پس از جراحی و ثابت نگهداشتن وزن مطلوب خواهد داشت.

مصرف الکل یا مواد مخدر

در اغلب مواقع افرادی که اعتیاد به مصرف الکل و مواد مخدر دارند، به عادت‌هایی که در گذشته داشته‌اند، ادامه می‌دهند. 

علاوه بر این، بسیاری از آنها پس از جراحی شروع به مصرف الکل و مواد مخدر می‌کنند. نوشیدن الکل و مصرف برخی از داروها می‌تواند منجر به عوارض قابل توجهی پس از جراحی چاقی شود.

جراحی کاهش وزن

عدم گروه پشتیبانی

اگر بیماران افرادی را جهت حمایت مانند خانواده، دوستان و گروه پشتیبانی جراحی نداشته باشند و مشاوره‌ای در خصوص سبک زندگی پس از جراحی نگیرند، قطعا با مشکلاتی روبه‌رو خواهند شد.

در کلینیک چاقی و زیبایی البرز تیمی متخصص در زمینه پشتیبانی وجود دارد که بعد از عمل جراحی لاغری شما را همراهی خواهد کرد.

وضعیت روانی پس از جراحی

افرادی که پس از جراحی لاغری افزایش میل به غذا و رضایت کمی را احساس می‌کنند، افزایش وزن پس از جراحی لاغری را تجربه خواهند کرد. 

معمولا مصرف غذای بیش از اندازه یک دلیل بسیار مهم و تاثیرگذار جهت بازگشت وزن پس از جراحی لاغری است.

راهکارهایی جهت جلوگیری از بازگشت وزن پس از جراحی لاغری

این نکته را در نظر داشته باشید که کمی افزایش وزن پس از این که بیماران به کمترین وزن خود پس از جراحی لاغری می‌رسند، طبیعی است. 

با این حال نکاتی جهت بازگشت وزن پس از جراحی لاغری وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

از پرخوری قبل از عمل جراحی خودداری کنید

تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که دچار اختلال پرخوری هستند (BED) هستند، تمایل کمتری به کاهش وزن پس از جراحی لاغری دارند. 

اگر درمان این اختلال قبل از جراحی انجام گیرد، به شما در پیشگیری از بازگشت وزن پس از جراحی کمک خواهد کرد.

بازگشت وزن مجدد

کمی کاهش وزن قبل از جراحی داشته باشید

بسیاری از بیماران که توانسته‌اند تا مدت زیادی وزن مطلوب خود را پس از جراحی حفظ کنند، افراد چاق با BMI بین ۴۰ تا ۵۰ بوده‌اند. 

به همین جهت به افرادی که BMI بیش از اندازه ذکر شده دارند، توصیه می‌شود که قبل از جراحی کمی کاهش وزن داشته باشند تا نتایج بهتری را پس از عمل شاهد باشند.

از مصرف الکل و مواد مخدر خودداری کنید

باید جهت جلوگیری از هرگونه عوارض پس از جراحی این مشکلات خود را برطرف کنید. در واقع شما نباید پس از جراحی، مجددا به سمت این موارد مضر روی بیاورید.

به توصیه‌های پزشک پس از جراحی لاغری توجه داشته باشید

قطعا بهترین متخصص جراحی لاغری برای بیماران پس از عمل توصیه‌هایی خواهند داشت که بیماران باید برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود و جلوگیری از هر گونه عوارض به دستورالعمل‌های پزشک خود عمل کنند. 

در اغلب مواقع بیماران تنها طی یک یا دو سال ابتدایی پس از جراحی نکات را رعایت می‌کنند و همین عدم توجه به نکات، به طور دائمی منجر به بازگشت وزن پس از جراحی لاغری می‌شود.

به مشاور تغذیه مراجعه کنید

همانطور که گفتیم افرادی که جراحی لاغری انجام می‌دهند، باید تغییراتی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود داشته باشند تا نتایج پس از عمل به صورت طولانی مدت باقی بماند.

متخصصین تغذیه با توجه به شرایطی که دارند، بهترین برنامه غذایی را برای شما در نظر می‌گیرند که نباید خارج از آن برنامه عمل کنید تا به وزن دلخواه برسید و وزن مطلوب خود را حفظ کنید.

اسلیو معده در کرج

فعالیت فیزیکی داشته باشید

پس از جراحی لاغری مانند اسلیو معده در کرج توصیه می‌شود که تحرک و فعالیت را به لیست کارهای خود اضافه کنید تا هم از سلامت عمومی برخوردار شوید و هم فرم بدن خوبی داشته باشید. 

نیازی نیست که ورزش‌های حرفه‌ای انجام دهید و به باشگاه بروید. پیاده روی ساده و اضافه کردن تمرینات مقاومتی پس از مدتی می‌تواند موثر و مفید واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *