مزیت اسلیو معده

۱۷ تا از مزایای اسلیو معده

امروزه اسلیو معده در بین افرادی که قصد کاهش وزن دارند بسیار محبوبیت پیدا کرده است؛ چرا که از مزایای اسلیو معده اطلاع دارند. می‌توان گفت نیمی از جراحی‌های لاغری که برای بیماران واجد شرایط انجام می‌شود، اسلیو است.

اگر شما جراحی خود را به متخصص مربوطه بسپارید اطمینان داشته باشید که عملی ایمن و بدون خطر را تجربه خواهد کرد.

مزایای زیاد این جراحی باعث شده که بسیاری از افراد مشتاق عمل شوند که در ادامه در خصوص هر یک از مزیت‌ها برای شما توضیحاتی خواهیم داد.

چرا اسلیو برای شما مفید است؟

مزایای اسلیو معده به دنبال کاهش وزن پس از آن رخ می‌دهد. همانطور که می‌دانید با انجام این جراحی لاغری معده شما بسیار کوچک می‌شود و به افراد بسیار چاق کمک می‌کند تا وزن خود را کاهش دهد.

از آنجایی که معده شما کوچک شده با کمی غذا خوردن احساس سیری می‌کنید و در نهایت کاهش وزن چشمگیری را تجربه خواهید کرد.

در طول عمل بخش زیادی از معده، حدود ۸۰ برداشته می‌شود. قطعا با کمتر شدن حجم زیادی از معده، بیمار کاهش وزن خوبی را تجربه خواهد کرد. با کمتر کردن میزان وزن علاوه بر ظاهری خوب، بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات نیز برطرف خواهد شد.

به این صورت است که می‌توانید با اسلیو معده بسیاری از مشکلات درمان نشده خود را ناشی از چاقی برطرف کنید که می‌توان از مزایای اسلیو معده در نظر گرفت.

مزیت اسلیو معده

چه افرادی کاندید مناسبی برای انجام این جراحی لاغری هستند؟

بیمارانی که به هیچ روش غیر جراحی موفق به کاهش وزن نشده‌اند، می‌توانند برای بررسی به متخصص جراحی لاغری مراجعه کنند.

افرادی که شاخص توده بدنی بالای ۴۰ دارند یا افراد که با شاخص توده بدنی ۳۵ یا بیشتر همراه با بیماری‌های ناشی از چاقی مانند دیابت نوع ۲، فشار خون بالا و… را تجربه می‌کنند کاندیدای مناسبی برای جراحی هستند.

علاوه بر این باید توانایی تغییر سبک زندگی خود را نیز پس از جراحی داشته باشند که می‌تواند شامل رژیم غذایی سالم یا انجام تمرینات ورزشی روزانه باشد.

آشنایی با مزایای اسلیو معده

این جراحی لاغری روشی موثر برای کاهش وزن است، همچنین ثابت شده که بسیاری از بیماران با انجام جراحی لاغری موفق به بهبود بسیاری از بیماری‌ها و شرایط پزشکی خود شده‌اند. نسبت به جراحی‌های لاغری دیگر نیز به مراتب راحت‌تر است.

از دیگر مزیت‌های این عمل لاغری می‌توان به چنین مواردی اشاره کرد:

 1. این روش با تکنیک لاپاراسکوپی انجام می‌شود و جراحی به صورت باز نیست. لاپاراسکوپی به این صورت است که ابزارهای مخصوص لاپاراسکوپی همراه با دوربینی کوچک وارد شکم می‌شود تا پزشک از مانیتور بیرون دید کافی برای انجام پروسه جراحی داشته باشد.
 2. هیچ عامل خارجی مانند بالون داخل معده وارد نمی‌شود و تنها تغییرات لازم در معده برای کوچک شدن انجام می‌گیرد.
 3. پروسه جراحی کمتر از یک ساعت به طول می‌انجامد و معمولا بیماران تنها نیاز به یک شب بستری شدن در بیمارستان دارند.
 4. افرادی که تحت این عمل جراحی قرار می‌گیرند باید حداقل به مدت ۳ هفته پس از عمل استراحت داشته باشند. پس از مراقبت‌های لازم که پزشک به آنها گوشزد می‌کند، دیگر می‌توانند به فعالیت‌های روزانه و عادی خود بپردازند.
 5. روند کاهش وزن سریع است. در واقع می‌توان گفت که پس از گذشت یک سال از عمل، بیماران متوجه کاهش وزن به اندازه یک سوم از بدن خود می‌شوند؛ اما به طور کلی انتظار می‌رود که بیمار پس از ۶ ماه تغییرات زیادی داشته باشد.
 6. بیماران می‌توانند با این روش حدود ۸۰ درصد از وزن اضافی خود را کم کنند.
 7. با این جراحی اشتهای شما کم می‌شود و کمتر احساس گرسنگی می‌کنید. همچنین میزان گرلین که هورمون گرسنگی در معده است به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد.
 8. بسیاری از افرادی که دیابت داشتند و این جراحی لاغری را انجام دادند، متوجه شده‌اند که بیماری دیابت بهبود یافته است. یک سال پس از جراحی دیگر نیاز به مصرف دارو نداشتند که می‌توان از آن به عنوان یکی از مزایای اسلیو معده یاد کرد.
 9. این جراحی برای افرادی که فشار خون بالا داشتند نیز بسیار مفید بوده است. حدود نیمی از افرادی که به این بیماری مبتلا بودند پس از کاهش وزن با جراحی لاغری دیگری نیازی به مصرف داروی فشار خون نداشتند.

فواید لاغری

 1. حدود ۸۵ درصد از بیماران مبتلا به بیماری کبد چرب غیر الکلی پس از کاهش وزن با این جراحی لاغری بهبود پیدا کرده‌اند.
 2. جراحی اسلیو معده در کرج می‌تواند خطرات بیماری قلبی را در بیماران بسیار کاهش می‌دهد.
 3. معمولا افراد چاق دچار آپنه خواب هستند که با کاهش وزن تنفس این دسته از بیماران بهبود پیدا می‌کند.
 4. خطر بیماری‌های جدی مانند حمله قلبی و سکته مغزی کاهش پیدا می‌کند.
 5. درد مفاصل به دلیل کاهش فشار وزن، بهبود پیدا می‌کند.
 6. با این روش لاغری، بیماری‌هایی از جمله سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) در بیماران خانم درمان می‌شود. علاوه بر این به افزایش باروری کمک می‌کند. اما به این نکته توجه داشته باشید که باید حدود یک تا یک و نیم سال صبر کنید تا باردار شوید.
 7. علائمی مانند بی اختیار ادرار را کاهش می‌دهد.
 8. با کاهش احتمال بروز سرطان و از همه مهم‌تر احتمال مرگ و میز را نیز کاهش می‌دهد که از مهم‌ترین مزیت‌های اسلیو معده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *