پروتز سینه

آشنایی با پروتز سینه در کرج و انواع آن

داشتن سینه‌های خوش فرم و حجیم، منجر به افزایش اعتماد به نفس افراد و زیبایی دو چندان می‌شود. پروتز سینه در کرج از موثرترین و ایمن‌ترین جراحی‌هایی است که می‌توانید برای بزرگ کردن سینه انجام دهید.

پروتز سینه انواع مختلفی دارد که پزشک با توجه به سلیقه و شرایط بیمار، نوع مناسبی را در نظر می‌گیرد. در انتخاب نوع مناسب آن، پزشک به شما مشاوره خواهد داد.

پروتز سینه در کرج به چه هدفی انجام می‌گیرد؟

پروتز سینه به اهداف متفاوتی انجام می‌گیرد که برخی از این موارد به شرح زیر است:

 • گاهی به دلیل عدم تقارن سینه‌ها، طوری که یکی کوچک‌تر از دیگری است و باعث ناخوشایند شدن ظاهر شما هنگام لباس پوشیدن می‌شود، با پروتز سینه در کرج این عدم تقارن اصلاح خواهد شد.
 • خانم‌ها پس از بارداری کاهش وزن قابل توجهی خواهند داشت که منجر کاهش اندازه و افتادگی سینه می‌شود.
 • برای تغییر ظاهر سینه‌های کوچک، سینه‌ها به اندازه دلخواه بزرگ می‌شوند.
 • با داشتن سینه‌های بزرگ و خوش فرم، اعتماد به نفس خانم‌ها دو چندان می‌شود.
 • انتظاری که از نتیجه عمل دارید، با پزشک در میان بگذارید تا هر نکته مهمی را برای شما بازگو کند.

آشنایی با انواع مختلف پروتز سینه

پروتز سینه در کرج انواع مختلفی دارد که هر کدام ویژگی‌های متفاوتی دارد. هر فرد با توجه به انتظار و ویژگی‌هایی که دارد، نوع مناسبی از سوی پزشک انتخاب می‌شود. 

پروسه پروتز سینه

از انواع پروتز سینه می‌توان به این موارد اشاره کرد:

پروتز سینه آب نمکی یا سالین

این نوع پروتز با آب نمک استریل پر می‌شود. در صورتی که پروتز سالین پاره شود، بدن شما نمک را جذب می‌کند و مشکلی ایجاد نخواهد شد. همچنین این نوع پروتز ظاهری طبیعی‌تر ایجاد می‌کند.

اگر سینه‌های خیلی بزرگی دارید، ابتدا باید ماموپلاستی در کرج را انجام دهید و سپس به سراغ پروتز بروید.

پروتز سینه سیلیکونی

این نوع از پروتزها از ژل سیلیکون ساخته شده‌اند. در صورتی که پروتز پاره شود، ژل ممکن است در خود پروتز باقی بماند یا به سینه نشت کند.

اگر از پروتزهای سیلیکونی استفاده می‌کنید، ممکن است نیاز داشته باشید به طور مکرر به متخصص خود مراجعه کنید تا اطمینان داشته باشید که پروتز به کار رفته شده مشکلی ندارد.

پروتز گامی بیر

این نوع حتی در صورت پارگی، شکل خود را حفظ می‌کند. پروتز گامی بیر از ژل سیلیکونی ضخیم‌تر ساخته شده و نسبت به انواع دیگر محکم‌تر است. در این نوع نیاز به برش طولانی‌تری در پوست است.

پروتز گرد

این نوع از پروتزها، سینه‌ها را پرتر نشان می‌دهند. از آنجایی که ظاهری گرد دارد، در صورتی که چرخشی داشته باشد، ظاهر سینه شما تغییر نخواهد کرد.

پروتز سطح صاف یا اسموت

پروتز سطح صاف نرم‌ترین حس را در بین انواع پروتز ایجاد می‌کند و باعث می‌شود که حرکت سینه طبیعی‌تر از سایر پروتزها باشد.

پروتز تکسچر

این نوع پروتز با توجه به سطح زبر و محکمی که دارند، به بافت سینه می‌چسبند و ظاهری طبیعی ایجاد می‌کنند. به دلیل بافتی که دارند از حرکت کردن پروتز جلوگیری می‌کنند.

انواع پروتز سینه

آیا پروتز سینه در کرج خطر یا عوارضی دارد؟

این عمل مانند هر عمل جراحی دیگر خطراتی را به همراه داشته باشد که می‌توان به چنین مواردی اشاره کرد:

 • ایجاد بافت اسکار یا انقباض کپسولی
 • درد سینه
 • عفونت
 • تغییر در حس نوک سینه و سینه
 • تغییر حالت پروتز
 • نشت یا پارگی پروتز سینه

گاهی رفع این عوارض ایجاد شده ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد.

به این نکته توجه داشته باشید، در صورتی که در انتخاب پزشک خود دقت کنید، هرگونه خطرات احتمالی به حداقل خواهد رسید. به کلینیک چاقی و زیبایی البرز مراجعه کنید.

قبل از پروتز سینه در کرج باید به این موارد توجه داشته باشید

نکاتی را که باید قبل از تصمیم‌گیری برای انجام این عمل در نظر داشته باشید، به شرح زیر است:

 • این عمل مانع از افتادگی سینه‌ نخواهد شد. پزشک ممکن است علاوه بر پروتز سینه در این مواقع، لیفت سینه را نیز برای شما در نظر بگیرد.
 • تضمینی برای دائمی بودن این روش نیست. میانگین طول عمر این نوع از ایمپلنت‌ها حدود ده سال است. پارگی پروتز یکی از موارد احتمالی است که باید در نظر داشته باشید.

همچنین ممکن است سینه‌های شما دچار تغییر شوند و عواملی مانند افزایش وزن یا کاهش وزن، ظاهر سینه‌های شما را تغییر دهد.

 • ماموگرافی ممکن است با وجود پروتز پیچیده‌تر شود. در صورتی که پروتز داشته باشید، علاوه بر ماموگرافی معمولی، نیاز به بررسی‌های تخصصی‌تر نیز خواهد بود.
 • پروتز ممکن است شیردهی را با مشکل مواجه کند. بسیاری از خانم‌ها می‌توانند پس از پروتز کردن به راحتی به کودک خود شیر دهند. با این حال امکان اینکه شیردهی برای برخی از افراد با مشکل روبرو شود، وجود دارد.
 • این عمل تحت پوشش بیمه نیست. تنها در صورتی که برای بیمار ضروری باشد، مانند مواقعی که برای سرطان سینه جراحی ماستکتومی انجام گرفته است، این عمل انجام خواهد شد.

عوارض پروتز سینه

 • ممکن است پس از خارج کردن پروتز نیاز به جراحی‌های دیگری داشته باشید. در صورت تصمیم برای خارج کردن پروتز، ممکن است به سایر جراحی‌ها مانند لیفت یا سایر بازسازی‌ها برای ظاهری بهتر نیاز باشد.
 • غربالگری جهت پارگی پروتز سیلیکونی سینه توصیه می‌شود. FDA توصیه می‌کند که ۵ تا ۶ سال پس از گذشت پروتز سینه سیلیکونی، MRI سینه را انجام دهید. سپس هر دو تا سه سال یکبار MRI سینه توصیه می‌شود. سونوگرافی نیز از دیگر روش‌های جایگزین است، مگر اینکه علائمی داشته باشید.
 • ممکن است قبل از جراحی نیاز به ماموگرافی داشته باشید. گاهی پزشک داروهای خاصی را قبل از جراحی در نظر می‌گیرد. به طور مثال خودداری از مصرف آسپرین یا سایر داروهایی که خونریزی را افزایش می‌دهد، بسیار مهم است.
 • اگر سیگار می‌کشید، از شما خواسته می‌شود که برای مدتی حدود چهار تا شش هفته قبل و بعد از جراحی، مصرف سیگار را ترک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *