مرگ در اثر عمل بای پس معده

مرگ در اثر عمل بای پس معده

بسیاری از افراد با وجود اینکه کاندید عمل جراحی بای پس هستند، ترس از مرگ در اثر عمل بای پس معده دارند. اما باید به این نکته توجه داشته باشند که پزشک متخصص تمامی موارد مورد نیاز برای ایمن بودن جراحی را انجام می‌دهد تا با اطمینان از شرایط هر فرد تایید این جراحی را بدهد.

در صورتی که احتمال هرگونه مشکل جدی را با انجام عمل بای پس بدهد، قطعا این عمل از سوی پزشک به شما پیشنهاد نخواهد شد.

اگر نگران مرگ در اثر عمل بای پس معده هستید، در ادامه در این باره تمام آنچه را که باید برای رفع نگرانی خود بدانید برای شما آورده‌ایم تا با اطمینان جراحی خود را انجام دهید.

آیا مرگ در اثر عمل بای پس حقیقت دارد؟

شایعاتی در خصوص خطر مرگ با عمل جراحی لاغری شنیده می‌شود که بی پایه و اساس است و نباید بدون تحقیق به اینگونه شایعه پراکنی‌ها توجه داشته باشید.

این عمل جراحی لاغری همانند هر جراحی دیگری همراه با خطرات و عوارض احتمالی است؛ اما اگر مراقبت‌های قبل و حین عمل به خوبی انجام گیرد، قطعا اینگونه خطرات به حداقل می‌رسد و هیچ مشکلی شما را تهدید نخواهد کرد.

با توجه به تحقیقات و آمارهایی که وجود دارد تنها کمتر از یک درصد از افراد احتمال دارد دچار مرگ بعد از عمل بای پس معده شوند، آن هم در خصوص افرادی است که بررسی‌های لازم قبل از جراحی انجام نگرفته باشد.

مرگ در اثر بای پس شایعه است

مطالب مرتبط: نشتی بعد از بای پس

مرگ در اثر چاقی رخ می‌دهد نه جراحی لاغری

همانطور که خوب می‌دانید افراد چاق به لحاظ روحی و جسمی مشکلات متعددی را تجربه می‌کنند.

زمانی از نظر روحی به مشکل برمی‌خورند که نمی‌توانند لباس دلخواه خود را خریداری کرده یا سایز مناسب خود را پیدا کنند. همچنین قادر نیستند که بسیاری از فعالیت‌های روزانه خود را انجام دهند و معمولا از جمع خانوادگی یا دوستانه به دلیل عدم اعتماد به نفس دوری می‌کنند.

علاوه بر این افراد چاق دچار بیماری‌های مختلفی از جمله فشار خون بالا، دیابت، کلسترول، آپنه خواب و… هستند که همه این موارد باعث کاهش طول عمرشان خواهد شد.

در نهایت اینطور می‌توان گفت که خطرات و مرگ و میر ناشی از چاقی به مراتب بیشتر از عمل جراحی لاغری به هدف کاهش وزن و سلامت است.

در واقع اگر شما به دلیل ترس از عمل جراحی، کاهش وزن را به تعویق بیندازید، احتمال مرگ و میر با گذشت زمان با شمار بیماری‌هایی که تجربه می‌کنید، بسیار بیشتر خواهد شد.

شما پس از جراحی لاغری با تجهیزات کافی و شرایط ایمن، کاهش وزن خوبی را تجربه می‌کنید. با کم کردن وزن، به تدریج بیماری‌های ناشی از چاقی بهبود می‌یابد و حتی برخی از افراد نیاز به مصرف دارو برای کنترل بیماری خود نخواهند داشت.

پس از آن نیز باید سبک زندگی سالمی را به عنوان مراقبت‌های پس از عمل در نظر داشته باشید که قطعا باعث سلامت نگه داشتن شما می‌شود و طول عمر بیشتری نسبت به سایر افراد بیمار ناشی از چاقی خواهید داشت.

بای پس

نکاتی برای جلوگیری از مرگ ناشی از جراحی لاغری

همانطور که گفتیم احتمال مرگ در اثر عمل بای پس معده زیر ۱ درصد است، با این حال به بیماران توصیه می‌کنیم قبل از جراحی به این موارد توجه داشته باشند تا با اطمینان و آرامش جراحی خود را انجام دهند:

  • مهارت پزشکی که برای جراحی مراجعه می‌کنید، در نتایج عمل بای پس معده در کرج بسیار تاثیرگذار است. پزشکی که تخصص و تجربه کافی در این زمینه داشته باشد، قطعا پروسه جراحی و مراقبت‌های پس از آن به خوبی انجام می‌گیرد.

پس از بررسی این موارد می‌توانید از مراجعین نیز پرس و جو داشته باشید تا میزان رضایت خود را از جراحی، اعلام کنند. در نهایت به این صورت است که می‌توانید با قطعیت پزشک خوبی را برای خود انتخاب کنید.

  • مورد دیگر به بررسی‌های قبل از عمل و انجام آزمایشات مرتبط می‌شود. باید وضعیت سلامت بیمار مورد ارزیابی قرار گیرد تا دچار مشکل در حین عمل و پس از جراحی نشود.

در صورتی که پزشک مانعی برای جراحی ببیند، قطعا این روش لاغری را برای جلوگیری از مرگ در اثر عمل بای پس معده پیشنهاد نخواهد داد.

علاوه بر انجام آزمایشات، رعایت رژیم غذایی و تحرک کافی به بیماران از سوی پزشک توصیه می‌شود که باید برای موفقیت‌آمیز بودن جراحی حتما به این موارد توجه شود.

  • مراقبت‌های پس بای پس معده مورد نهایی است که باید حتما طبق دستور پزشک عمل کنید تا هیچ خطری شما را تهدید نکند. به عنوان مثال استفاده از جوراب واریس بعد از عمل یکی از نکات مهمی است که به جلوگیری از آمبولی و در نهایت خطر مرگ در اثر بای پس معده بسیار کمک می‌کند.

داشتن رژیم غذایی مناسب برای بهبودی و همچنین تحرک به اندازه بعد از عمل، بسیار حائز اهمیت است.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *