بارداری و لیپوماتیک

بارداری و لیپوماتیک؛ تاثیر بارداری بر نتایج لیپوماتیک

بسیاری از افرادی که قصد انجام جراحی لیپوماتیک را دارند یا این عمل را انجام داده‌اند، در خصوص بارداری و لیپوماتیک سوال می‌کنند. 

پس از لیپوماتیک در کرج فرم بدنی که شکل می‌گیرد به صورت دائمی خواهد بود. در صورتی که بیمار وزن اضافه کند اندام او حالت بزرگتری از شکل فعلی بدن او خواهد شد. 

بسیاری از خانم‌های باردار یا افرادی که قصد بارداری دارند، نگران این مسئله هستند که آیا بارداری بر نتایج پیکرتراشی تاثیر می‌گذارد یا خیر؟

بارداری نتایج این عمل را به‌طور دائمی تغییر نخواهد داد. اگر خانمی این جراحی زیبایی را انجام دهد و سپس باردار شود، قطعا اضافه وزن خواهد داشت. 

اما، پس از بارداری وزن او کم می‌شود و اندامی همانند قبل از بارداری خواهد داشت. حتی برخی از بیماران اینگونه گزارش داده‌اند که انجام این جراحی لاغری به آنها کمک کرده است به اندازه بارداری قبلی خود تجمع چربی نداشته باشند. به همین جهت بارداری و لیپوماتیک تداخلی با یکدیگر ندارند.

آیا امکان بارداری بعد از لیپوماتیک وجود دارد؟

بسیاری از خانم‌هایی که این جراحی زیبایی را انجام داده‌اند در خصوص بارداری و لیپوماتیک سوال می‌کنند، به این صورت که آیا بارداری نتایج این عمل زیبایی را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟

باید این اطمینان را به افرادی که این جراحی را انجام داده‌اند بدهیم که بارداری تغییرات دائمی بر نتیجه نمی‌گذارد.

تاثیر بارداری بر لیپوماتیک

در واقع اگر خانمی بعد از انجام این عمل، باردار و دچار اضافه وزن شود؛ اما پس از زایمان کاهش وزن داشته باشد، نتایج اولیه باز خواهد گشت.

این نکته را در نظر داشته باشید که بارداری منجر به ترک‌های پوستی، سلولیت، افتادگی پوست در ناحیه باسن، سینه، شکم و ران می‌شود که این موارد هیچ ارتباطی با پیکرتراشی ندارد.

این روش تخلیه چربی، روشی برای کاهش چربی و کانتور بدن است، با این عمل جراحی نمی‌توان سلولیت و ترک‌های پوستی را برطرف کرد.

دائمی بودن نتایج، حتی پس از بارداری

در طی این عمل جراحی زیبایی سلول‌های چربی از بین می‌روند. پس از خارج کردن این سلول‌های چربی، دیگر مجدد رشد نمی‌کنند.

بزرگسالان پس از بلوغ، سلول‌های چربی جدیدی را تولید نمی‌کنند. در صورتی که بیمار پس از بارداری اضافه وزن زیادی نداشته باشد، اندام ایجاد شده از این عمل لاغری دائمی خواهد بود.

با این حال به این نکته مهم توجه داشته باشید سلول های چربی که پس از این عمل در بدن باقی می‌ماند، در صورت افزایش وزن قابل توجهی پس از بارداری، از نظر اندازه بزرگتر می‌شوند. به همین جهت تداخلی در بارداری و لیپوماتیک وجود ندارد.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که با افزایش سن و طی سال‌ها تغییرات طبیعی در فرم بدن ایجاد می‌شود؛ اما به افراد این اطمینان را می‌دهیم تا زمانی که به رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی منظم خود پایبند باشند، همیشه نتایج دلخواه خود را مشاهده می‌کنند.

لیپوماتیک بعد از بارداری

آیا این عمل لاغری بر توانایی باروری و بارداری تاثیر می‌گذارد؟

جراحی پیکرتراشی هیچ تاثیر منفی بر باروری نمی‌گذارد و قطعا مانعی برای بارداری نیست. همانطور که در طول مقاله گفته‌ایم، بارداری هیچ تاثیر منفی نیز بر نتایج لیپوساکشن نمی‌گذارد؛ در واقع بارداری و لیپوماتیک مانعی برای یکدیگر ایجاد نمی‌کنند.

حتی اگر اضافه وزن داشته باشید، تغییراتی در کانتورینک بدن شما ایجاد نخواهد شد و آن فرم زیبای بدن شما پس از بارداری باقی خواهد بود.

آیا بعد از کوچک کردن سینه با لیپوماتیک می‌توان شیردهی را تجربه کرد؟

علاوه بر سوالاتی که در خصوص بارداری و لیپوماتیک وجود دارد، در خصوص شیردهی و پیکرتراشی نیز بارها سوال شده است.

در اغلب مواقع امکان شیردهی بعد از لیپوماتیک وجود دارد. عدم توانایی در شیردهی، ارتباطی با عمل پیکرتراشی ندارد؛ چنین مشکلی با عدم توانایی در شیردهی و عوامل روانی مرتبط است.

از آنجایی که این روش برخلاف بسیاری از روش‌های زیبایی به مجاری و نوک و بافت سینه آسیبی وارد نمی‌کند، مانعی برای شیردهی نیست.

به طور مثال ماموپلاستی در کرج یکی از روش‌های جراحی است که امکان آسیب به این قسمت‌های سینه وجود دارد و ممکن است مانع از شیردهی شود. 

همچنین در طی لیپوماتیک برش چندانی وارد نمی‌شود، به همین جهت هرگونه آسیب‌دیدگی به حداقل می‌رسد.

عمل لاغری

کلام آخر

بسیاری از خانم‌ها نگران تغییرات بعد از بارداری هستند، همانطور که در طول مقاله برای شما ذکر کرده‌ایم با توجه به اینکه سلول‌های چربی طی این روش خارج می‌شود، پس از بارداری تجمع چربی را تجربه نخواهید کرد.

علاوه بر این اگر بافت چربی بعد از جراحی زیبایی در بدن باقی مانده باشد، تنها با کمی افزایش وزن، چربی بزرگتر می‌شود؛ اما کانتورینگ بدن را تغییر نمی‌دهد.

با وجود اینکه در بارداری افزایش وزن را تجربه می کنید؛ اما پس از گذشت مدتی از زایمان کاهش وزن خواهید داشت و مانند گذشته به اندام ایده‌آل خود پس از مدت کمی می‌رسید.

به این نکته توجه داشته باشید که همواره باید بعد از جراحی زیبایی تمرینات ورزشی و رژیم غذایی سالم خود را ادامه دهید. در صورت رعایت این مواردی خللی در خصوص بارداری و لیپوماتیک وجود نخواهد داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *