پشیمانی بعد از اسلیو

علت پشیمانی بعد از اسلیو

گاهی اوقات تصمیم‌گیری در خصوص انجام عمل لاغری برای بیماران به دلیل احتمال دادن پشیمانی بعد از اسلیو بسیار دشوار است. 

مهم‌ترین اقدامی‌ که بیمار باید قبل از انجام عمل جراحی در نظر بگیرد، مراجعه به بهترین فوق تخصص جراح لاغری است و همچنین باید در خصوص مزایا و معایب عمل به‌طور کامل آگاه شود. در نهایت با توجه به مزایا و معایب عمل تصمیم‌گیری کند.

نکاتی که باید برای جلوگیری از پشیمانی بعد از اسلیو در نظر داشته باشید

اسلیو در مقایسه با سایر جراحی‌های رایج برای لاغری، روشی ایمن و بی‌خطر است. این نوع عمل جراحی ممکن است مانند سایر روش‌ها قابل بازگشت باشد.

همچنین این نکته را باید در نظر داشته باشید که این عمل لاغری منجر به کاهش وزن نمی‌شود، تنها شرایطی را فراهم می‌کند تا اشتهای کمتری داشته باشید و کمتر غذا بخورید. 

برای اینکه کاهش وزن دائمی‌ داشته باشید، این شما هستید که باید به دستورالعمل‌های پزشک پس از عمل توجه داشته باشید تا به‌طور دائمی لاغر باشید و دچار عوارض ناشی از چاقی نشوید.

در واقع مواردی از جمله رژیم غذایی مناسب، ورزش و مصرف مکمل‌های ویتامین به بهبود میزان موفقیت فرد به رسیدن وزن دلخواه کمک می‌کند.

اگر قصد انجام جراحی اسلیو دارید، باید در خصوص مزایا و معایب آن مطلع شوید تا منجر به پشیمانی بعد از اسلیو نشود. مواردی که باید در نظر بگیرد:

  • در صورتی که برنامه‌های غذایی دیگری را امتحان کرده‌اید و موفق به کاهش وزن نشده‌اید، از شما در خصوص نوع رژیم غذایی که داشته‌اید، سوال می‌شود. در صورت صلاحدید پزشک و عدم موفقیت شما در کاهش وزن، جراحی لاغری از جمله اسلیو را در نظر می‌گیرند.
  • اگر فردی بیماری‌هایی مزمن همراه با اضافه وزن دارد، به‌طور مثال دچار چاقی همراه با فشار خون بالا، دیابت یا کلسترول بالا باشد به عنوان شرایط مزمن شناخته می‌شود.

نکات جلوگیری از پشیمانی بعد از اسلیو

اگر بیمار تنها نیاز به ۱۰ الی ۱۵ کیلوگرم کاهش وزن داشته باشد، فوق تخصص جراحی لاغری، جراحی را ابتدا به عنوان تنها گزینه برای بیمار در نظر نمی‌گیرد. 

به‌طور میانگین افراد حدود ۶۰ درصد از وزن اضافی خود را طی ۱۲ تا ۱۸ ماه از دست می‌دهند. برای مثال اگر ۴۵ کیلوگرم وزن اضافی داشته باشید، انتظار می‌رود ۶۰ تا ۷۰ درصد از وزن اضافی بعد از عمل رفع شود. 

این نکته را به یاد داشته باشید که سطح فعالیت و رژیم غذایی نقش بسیار مهمی در میزان کاهش وزن دارد. برخی از افراد ممکن است سریع‌تر از دیگران وزن کم کنند.

اسلیو چیست

قبل از هر چیز برای اینکه دچار پشیمانی بعد از اسلیو نشوید، باید آگاهی کاملی از این عمل داشته باشید.

این عمل جراحی به این صورت است که با محدود کردن مقدار غذایی که می‌خورید باعث کاهش وزن می‌شود.

طی این روش دو سوم معده توسط جراح با عمل بسته با روش لاپاراسکوپی برداشته شده و یک معده جدیدی به اندازه موز تشکیل می‌شود. 

به دنبال چنین درمانی بیمار کاهش وزن را تجربه می‌کند و منجر به جلوگیری از عوارض ناشی از چاقی می‌شود. از آنجایی که این عمل به‌صورت بسته است، احتمال ایجاد عوارض به حداقل می‌رسد. 

مواردی که منجر به پشیمانی بعد از اسلیو می‌شود

مواردی که ممکن است برای برخی از بیماران باعث پشیمانی بعد از اسلیو شود، در ادامه ذکر خواهیم کرد:

  1. باید بسیار کمتر از همیشه غذا بخورید و همچنین در خصوص مصرف انواع غذاها محدودیت دارید. 

شاید در گذشته از بسیاری از غذاهای مورد علاقه خود لذت می‌بردید اما دیگر قادر به خوردن آنها نیستید؛ چراکه تغییراتی در سیستم گوارش شما ایجاد شده است. 

گاهی اوقات غذا خوردن تنها چند لقمه برای بیمار بسیار خسته‌کننده می‌شود. در ابتدا این مبارزه بزرگی نیست؛ زیرا چندین ماه از نظر ذهنی آماده شده‌اید، زمانی که اشتهای شما برمی‌گردد مبارزه واقعی شروع می‌شود.

  1. گاهی انتظاراتی از آنچه که پزشک و دیگران در خصوص نتیجه عمل می‌گویند باعث پشیمانی بعد از اسلیو می‌شود. 

با این حال که در اکثر مواقع نتایج بسیار موفقیت‌آمیزی حاصل می‌شود؛ اما نتایج عمل در هر فردی متفاوت است و ممکن است رضایت شما را به‌همراه نداشته باشد. 

نتایج عمل به چنین مواردی بستگی دارد:

به همین جهت نباید آنچه در دیگران مشاهده می‌کنید از خود انتظار داشته باشید. گاهی نتایج بهتر و گاهی نتایج کمتری نسبت به دیگران بر اساس شرایطی که ذکر کردیم خواهید داشت.

اسلیو معده

  1. به همان سرعت که تصور می‌کردید وزن کم نمی‌کنید؛ در این مواقع بیماران تنها به قبل و بعد بیماران قبلی توجه می‌کنند و به تلاش که طی این مسیر شده است، توجهی ندارند و تصورشان این است که به سرعت بدون هیچ زحمتی پس از عمل کاهش وزن خواهند داشت.

جراحی کاهش وزن روش لاغری سریعی نیست برای رسیدن به نتایج دلخواه نیاز به رعایت دقیق برنامه غذایی و تغییر در سبک زندگی خود دارید. 

اگر هفته‌هاست که تغییر در شما ایجاد نشده حتما باید به سبک زندگی خود توجه داشته باشید، احتمالا تغییراتی که پزشک ذکر کرده، در زندگی نکرده‌اید. 

در صورت عدم رعایت موارد ذکر شده از سوی پزشک منجر به پشیمانی بعد از آن می‌شود.

  1. عوارض جدی ناشی از جراحی بسیار نادر است؛ اما به هر حال باید این موارد را در نظر داشته باشید تا منجر به پشیمانی بعد از اسلیو نشود. 

این نوع عمل می‌تواند باعث ایجاد عوارض آزاردهنده‌ای از جمله حالت تهوع، درد ناشی از گاز، آروغ زدن، درد ناشی از برش، سوء هاضمه و… شود. 

این نکته را در نظر داشته باشید که عمل بزرگ انجام داده‌اید و نیاز به بهبود دارد تا روند سابق را داشته باشید.

  1. بسیاری از افراد تصور می‌کنند پس از کاهش وزن و رسیدن به وزن دلخواه تغییراتی کلی در زندگی‌شان ایجاد می‌شود و احساس خوشحالی خواهند داشت. 

در صورتی که پس از مدتی متوجه می‌شوند که شادی ارتباطی به چاقی یا لاغری ندارد و خوشحالی به خود فرد بستگی خواهد داشت. 

درست است که لاغری منجر به افزایش اعتماد به نفس می‌شود اما در نهایت خوشحالی به خود شما بستگی خواهد داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.