Treat diabetes with weight loss

درمان دیابت با کاهش وزن

درمان دیابت با کاهش وزن تنها روش موثری است که می‌توانید این بیماری را کنترل کرده و حتی در صورت مبتلا نبودن به این بیماری از آن جلوگیری کنید. با این حال که هیچ درمان قطعی برای دیابت نوع ۲ وجود ندارد؛ اما، در برخی از افراد کنترل کردن این بیماری در صورت توجه به برخی از نکات امکان پذیر خواهد بود. با تغییر رژیم غذایی و کاهش وزن می‌توانید تا حدود زیادی این بیماری را برطرف کنید.این نکته را در نظر داشته باشید که دیابت نوع ۲ یک بیماری مداوم است، حتی اگر در دوره بهبودی خود هستید و دیگر نیازی به مصرف دارو ندارید، به این معنی است سطح قند خون شما در حد نرمال قرار دارد، در صورت عدم رعایت نکات ذکر شده امکان بازگشت علائم وجود خواهد داشت.در ادامه این مقاله توضیحات بیشتری در رابطه با درمان دیابت با کاهش وزن برای شما ذکر خواهیم کرد.

رژیم کم کالری داشته باشید

چندین مطالعه در رابطه با تاثیر رژیم غذایی کم کالری برای درمان دیابت انجام گرفته است. دو فرد مبتلا به دیابت با رژیم غذایی حاوی ۶۲۵ تا ۸۵۰ کالری در روز به مدت ۲ تا ۵ ماه متوجه کاهش وزن خود شدند.نتیجه هر دو مطالعه به این صورت بود که افراد مبتلا به دیابت، بیماری خود را درمان و کنترل کردند و به مدت ۶ ماه تا یک سال قند خون خود را در حد طبیعی نگهداشتند.بنابراین، بهتر است هر زمان که متوجه شدید که دچار دیابت هستید، درمان دیابت با کاهش وزن را در نظر داشته باشید.بیشتر بخوانید: بهترین مواد غذایی برای لاغریبهتر است در خصوص کاهش وزن خود به بهترین متخصص لاغری مراجعه کنید تا راهکارهای سالم و موثری برای شما در نظر بگیرد. در صورتی که فردی قادر به کاهش وزن بار راهکارهای ساده مانند تغییر رژیم غذایی نباشد، روش‌هایی از قبیل جراحی بای پس معده در کرج، اسلیو معده و… بسته به شرایطی که دارد به او پیشنهاد می‌شود.

زمانی که به دیابت نوع ۲ مبتلا هستید

هنگامی که به دیابت نوع ۲ مبتلا هستید، سلول‌هایی که وظیفه کنترل قند خون شما را دارند، عملکرد درستی ندارند. پزشکان تصور می‌کنند که دیگر این سلول‌ها قادر به عملکرد صحیح نخواهند بود؛ اما، برخی از تحقیقات نشان می‌دهد که برخی از سلول‌های خاص ممکن است مجددا همانند سابق کاملا صحیح، فعالیت خود را در بدن داشته باشند.افرادی که کاهش وزن دارند، در نتیجه چربی کمتری در کبد و لوزالمعده داشتند، به همین جهت سلول‌ها مجددا انسولین آزاد می‌کنند و قند خون را کنترل خواهند کرد. بر همین اساس درمان دیابت با کاهش وزن امکان پذیر است.

تمرینات ورزشی

فعالیت بدنی یا ورزش بهترین راهکار برای بهبود دیابت است. گاهی ممکن است تنها با ورزش کردن کاهش وزن امری دشوار باشد، به همین دلیل توصیه می‌شود در کنار رژیم غذایی، تمرینات ورزشی را نیز انجام دهید. در نهایت این نکته را در نظر داشته باشید، هدف کاهش وزن است که برای درمان دیابت موثر عمل می‌کند.بیشتر بخوانید: ۸ تمرین ورزشی برای کاهش وزن

جراحی چاقی

گاهی برخی از افراد وزن بسیار بالایی دارند و قادر نیستند که با روش‌هایی از قبیل رژیم غذایی و تمرینات ورزشی کاهش وزن داشته باشند، به همین جهت زمانی که به متخصص مراجعه می‌کنند، در صورت داشتن شرایط لازم و صلاحدید پزشک، جراحی چاقی در کرج با ایجاد تغییراتی در سیستم گوارش برای کاهش وزن انجام می‌گیرد.با تغییراتی که در سیستم گوارشی انجام می‌شود، مقدار مصرف غذای روزانه محدود خواهد شد. محققان به این نتیجه رسیده‌اند که بیش از سه چهارم از افرادی که جراحی چاقی انجام داده‌اند، پس از آن متوجه شدند که دیابت آنها کاملا کنترل شده است.

روزه داری یا نخوردن غذا در طی مدت مشخص شده

روزده داری یکی از روش‌های ساده و موثر در کاهش وزن است؛ اما، درمان اصلی برای درمان دیابت نوع ۲ نیست. مطالعاتی که در این زمینه انجام گرفته است، مشخص شده که روزه داری یا اینکه مدت زمان مشخصی از مصرف نوشیدنی و غذا خودداری کنید، می‌تواند به کنترل و درمان دیابت نوع ۲ کمک کند.بر اساس تحقیقاتی که در این زمینه انجام گرفت، مشخص شد افرادی که روزه دار بودند، تمام داروهای دیابت را قطع کردند، همچنین در طی ۱ تا سه هفته نیاز به انسولین نداشتند.

کلام آخر

با توجه به اطلاعاتی که در اختیار شما قرار دادیم، درمان دیابت با کاهش وزن امکان‌پذیر است. کافی است جهت درمان کاهش وزن به برخی از نکات ساده مانند رژیم غذایی و تمرینات ورزشی دقت داشته باشید.در صورت عدم نتیجه، به متخصص چاقی مراجعه کنید تا بهترین راهکارهای درمان را مانند جراحی اسلیو معده در کرج برای شما در نظر بگیرد. کاهش وزن علاوه بر درمان دیابت برای درمان و جلوگیری از بسیاری مشکلات دیگر بسیار مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *