Exercise to lose weight

۸ تمرین ورزشی برای کاهش وزن

اغلب افرادی که افزایش وزن دارند به دنبال روش‌های طبیعی مانند رعایت رژیم غذایی و تمرینات ورزشی مناسب هستند تا کاهش وزن داشته باشند. با وجود این که رژیم غذایی مناسب می‌تواند یکی از موثرترین راهکارهای کاهش وزن باشد؛ اما، همراه آن باید به تمرین ورزشی برای کاهش وزن نیز توجه داشته باشید.

انجام تمرینات ورزشی علاوه بر این که در طی طولانی مدت می‌تواند منجر به کاهش وزن شود، در بهبود خلق‌و‌خو، تقویت استخوان‌ها و کاهش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌های مزمن مرتبط است. 

در ادامه ۸ تمرین مناسب جهت کاهش وزن را برای شما ذکر خواهیم کرد. در این باره حتما با متخصص جراح چاقی در کلینیک چاقی و زیبایی البرز نیز مشورت داشته باشید.

  1. پیاده‌روی

پیاده‌روی یکی از بهترین تمرینات ورزشی برای کاهش وزن است. این تمرین می‌تواند گزینه خوبی برای مبتدیان باشد و بدون احساس خستگی یا استفاده از تجهیزات خاصی تمرینات خود را شروع کنند.

همچنین فشاری به مفاصل شما وارد نمی‌کند و این قسمت‌ها را تحت تاثیر قرار نخواهد داد. مطالعات نشان داده سه بار در هفته پیاده‌روی به مدت ۵۰ تا ۷۰ دقیقه، منجر به چربی سوزی شکم و دور کمر خواهد شد.

پیشنهاد ما به شما این است که پیاده‌روی را در برنامه روزانه خود قرار دهید. برای شروع از مدت زمان کم شروع کنید و به تدریج زمان پیاده‌روی را کمی افزایش دهید.

  1. آرام دویدن

آهسته دویدن یک تمرین ورزشی برای کاهش وزن است که نتایج بسیار خوبی را برای لاغری به همراه دارد. پیاده‌روی یا دویدن از تمرینات ساده‌ای است که در هر زمان و شرایطی که باشید، می‌توانید به راحتی این تمرین را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

برای شروع از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه، ۴ بار در هفته شروع کنید. بهتر است در سطح نرمی مانند چمن بدوید تا فشاری بر شما وارد نشود.

  1. دوچرخه سواری

دوچرخه سواری ورزشی است که اغلب افراد علاقه‌مند به انجام آن هستند. این تمرین می‌تواند برای تناسب اندام موثر باشد و منجر به کاهش وزن شود. زمانی که صحبت از دوچرخه سواری می‌شود، اغلب افراد تصور می‌کنند که این تمرین را باید تنها در فضای باز انجام دهند.

اگر شرایط برای بیرون رفتن جهت انجام تمرین دوچرخه سواری نیست، می‌توانید به باشگاه بروید و از دوچرخه‌های ثابت برای انجام تمرین ورزشی برای لاغری استفاده کنید.

مطالعاتی که در این زمینه انجام گرفته است، نشان می‌دهد که دوچرخه سواری علاوه بر این که برای کاهش وزن راهکار خوبی است، بلکه منجر به آمادگی جسمانی بهتر، جلوگیری از بیماری‌های قلبی، سرطان و بسیاری از مشکلات دیگر می‌شود.

گاهی اوقات افراد با انجام تمرینات ورزشی یا رژیم غذایی موفق به کاهش وزن نمی‌شوند. در این مواقع بهتر است از روش‌های جراحی چاقی در کرج استفاده کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات زیر مراجعه کنید:

  1. تمرین با وزنه

تمرین با وزنه از دیگر راهکار موثر جهت انجام تمرین ورزشی برای لاغری است. در حقیقت تمرین کردن با وزنه به قدرت و رشد عضلات کمک می‌کند. علاوه بر این، مطالعات نشان داده‌اند انجام تمرین با وزنه، کالری بیشتری را نسبت به ورزش‌های دیگر می‌سوزاند.

  1. تمرین اینتروال

تمرینات اینتروال به‌صورت تمرینات متناوب اما با شدت بالا انجام می‌شود. مدت زمانی که باید این تمرین را انجام دهید بین ۱۰ تا ۳۰ دقیقه است و کالری زیادی سوزانده می‌شود، که شامل دوچرخه سواری، پریدن و… است.

حال طرز انجام این تمرینات باید به‌صورتی باشد که مدت ۳۰ ثانیه با سرعت بالا رکاب بزنید و سپس با سرعت پایین به مدت ۱ تا ۳ دقیقه حرکت خود را ادامه دهید. این روند را به ۱۰ تا ۳۰ دقیقه انجام دهید.

  1. شنا

شنا کردن یک تمرین سرگرم‌کننده و تاثیرگذار برای کاهش وزن است. نحوه شنا کردن در تعیین میزان سوزاندن کالری بسیار موثر است. 

مطالعه‌ای که طی ۱۲ هفته انجام شد، نشان داد افرادی که به‌مدت ۶۰ دقیقه سه بار در هفته شنا کردند، به طور قابل توجهی شاهد کاهش چربی بدن، بهبود انعطاف‌پذیری، کاهش خطر عامل ایجاد بیماری قلبی از جمله کلسترول بالا و تری گلیسیرید بودند.

  1. یوگا

یوگا علاوه بر این که منجر به کاهش استرس می‌شود، به عنوان تمرین ورزشی مناسب برای لاغری در نظر گرفته شده است. با انجام یوگا مقدار قابل توجهی از کالری سوزانده می‌شود.

  1. پیلاتس

پیلاتس یک ورزش عالی و مناسب برای مبتدیان است که به کاهش وزن کمک می‌کند. این تمرین ورزشی به اندازه یک تمرین هوازی کالری می‌سوزاند؛ اما، اغلب افراد از انجام این تمرین لذت بیشتری می‌برند. انجام تمرینات پیلاتس به مدت ۹۰ دقیقه، ۳ بار در هفته به طور قابل توجهی در کاهش اندازه دور کمر و لگن و از بین بردن چربی شکم و پهلو تاثیرگذار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *