لاغری بازو

راهکارهایی موثر برای لاغری بازو

از بین بردن چربی‌های بدن بسیار دشوار است به خصوص اگر در ناحیه خاصی از بدن شما تجمع پیدا کرده باشد. به طور مثال بسیاری از افراد به دنبال راهکارهای موثر برای لاغری بازو هستند.

خوشبختانه راهکارهای مختلفی وجود دارد که می‌توانید برای لاغری و تقویت بازوهای خود انجام دهید. در ادامه ۹ راهکار برای لاغری بازو و کاهش وزن ذکر خواهیم کرد.

 ۱. کاهش وزن کلی بدن را در نظر داشته باشید

بهتر است که ابتدا به کاهش وزن کلی بدن خود تمرکز کنید؛ چراکه، کاهش وزن تنها در یک قسمت از بدن دشوار است.

اگر به فکر کاهش وزن کلی بدن خود باشید، تمام چربی نواحی مختلف بدن شما از جمله بازو سوزانده می‌شود و تا حدی متوجه لاغری بازو خود خواهید شد.

۲. برای لاغری بازو تمرینات با وزنه انجام دهید

این نوع تمرینات مقاومتی به شما در ایجاد توده عضلانی و افزایش قدرت کمک می‌کند. با این حال که وزنه زدن به تنهایی منجر به لاغری بازو نمی‌شود؛ اما، می‌تواند همراه با دیگر راهکارهای ورزشی مناسب باشد.

به طور کلی وزنه برداری به کاهش چربی بدن، افزایش توده عضلانی و تقویت بازوها کمک می‌کند تا لاغرتر به نظر برسد.

کاهش وزن

۳. مصرف فیبر را افزایش دهید

افزودن فیبر به رژیم غذایی می‌تواند منجر به کاهش وزن شود و همچنین به کاهش چربی‌های اضافی در بدن نیز کمک می‌کند. مصرف فیبر سیستم گوارشی شما را کُند می‌کند و مدت زمان تخلیه را نیز افزایش می‌دهد، این حالت باعث می‌شود که تا مدت زمان طولانی‌تری احساس سیری داشته باشید.

مواردی مانند میوه‌ها، سبزیجات، غلات کامل، آجیل، دانه‌ها و حبوبات نمونه‌ای از غذاهای مغذی و پر فیبر هستند که بخشی از یک رژیم غذایی سالم و حاوی فیبر است.

۴. پروتئین را باید برای لاغری بازو به رژیم غذایی خود اضافه کنید

افزایش مصرف پروتئین از دیگر راهکارهای ساده‌ای است که از هوس غذایی جلوگیری می‌کند. چنین حالتی می‌تواند به کنترل وزن کمک کند و همچنین منجر به کاهش چربی‌های اضافی در بدن شود.

می‌توانید صبحانه خود را با مصرف پروتئین بالا برای کاهش گرسنگی شروع کنید. هورمون گرلین که باعث تحریک گرسنگی می‌شود، کاهش می‌یابد.

هرچه غذاهایی با پروتئین بالا مصرف شود، احتمال تجمع چربی در بدن نیز کمتر خواهد شد. در نتیجه با مصرف پروتئین، چربی کمتری در بازوی خود خواهید داشت.

مواردی مانند گوشت، مرغ، غذاهای دریایی، حبوبات، تخم مرغ و محصولات لبنی جزء منابع خوبی از پروتئین هستند که می‌تواند به کاهش سریع چربی بازو کمک کند.

۵. بیشتر تمرینات کاردیو انجام دهید

کاردیو نوعی تمرین است که برای افزایش ضربان قلب جهت سوزاندن کالری انجام شود. برای لاغری بازو باید حتما تمرینات کاردیو را در برنامه روزانه خود داشته باشید.

بیشتر بخوانید: احتمال خطر حمله قلبی با افزایش چربی شکم

تمریناتی مانند آهسته دویدن، دوچرخه سواری، قایقرانی، شنا کردن، طناب زدن و رقصیدن از تمرینات کاردیو است. تمامی این تمرینات نام برده شده می‌تواند به چربی سوزی بسیار کمک کند.

لیپوماتیک بازو

۶. مصرف کربوهیدرات‌های تصفیه شده را کاهش دهید

منظور از کربوهیدرات‌های تصفیه شده، مواردی است که فراوری شده‌اند و ارزش غذایی چندانی ندارند. به طور کلی کربوهیدرات‌های تصفیه شده کالری بالا و فیبر کمی دارند که می‌توانند باعث افزایش سریع قند خون و گرسنگی شوند.

از سری غلات‌های تصفیه شده که منجر به ایجاد توده چربی در قسمت‌های مختلفی از بدن می‌شود، می‌توان به مواردی از جمله ماکارونی، نان سفید، غلات صبحانه و سایر مواد بسته بندی شده اشاره کرد.

به جای این موارد می‌توانید مواد غذایی از جمله غذاهای سبوس دار مانند کینوا، گندم سیاه، جو و… جایگزین کنید.

۷. برنامه خواب خود را باید تنظیم کنید

علاوه بر رژیم غذایی سالم و تمرینات ورزشی باید خواب کافی نیز داشته باشید. توجه به این نکات می‌تواند به لاغری بازو کمک کند. چندین مطالعه نشان داده است که خواب می‌تواند به تنظیم اشتها و کاهش وزن نقش داشته باشد.

نداشتن خواب کافی می‌تواند گرسنگی را افزایش دهد و منجر به کاهش وزن شود که در نهایت به لاغری بازو کمک خواهد کرد.

ارتباط کم خوابی و چاقی اثبات شده است.

۸. به اندازه کافی آب بنوشید

 نوشیدن مقدار زیادی آب برای لاغری بازو بسیار مهم است. برخی از تحقیقات نشان می‌دهد که نوشیدن آب همراه با وعده‌های غذایی احساس سیری را افزایش می‌دهد و در نهایت مقدار کل غذا و تعداد کالری‌های مصرفی کاهش خواهد یافت.

علاوه بر این، با نوشیدن آب متابولیسم خود را افزایش می‌دهید. این نکته را در نظر داشته باشید که باید آب، چای یا سایر نوشیدنی‌های شیرین نشده را به جای نوشیدنی‌های شیرین مانند نوشابه یا آب میوه استفاده کنید.

نوشیدن آب می‌تواند به افزایش احساس سیری، کاهش مصرف غذا و افزایش متابولیسم به صورت موقت کمک کند و در نهایت منجر به کاهش وزن شود.

کاهش چربی بازو

۹. لیپوماتیک بازو

یکی از ایمن‌ترین روش‌هایی که می‌توانید بازویی لاغر و خوش فرم داشته باشید، انجام لیپوماتیک در کرج برای بازو است که باید توسط متخصص جراحی لاغری انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.