Compression Garments

اهمیت استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی

قطعا در خصوص توصیه پزشک برای استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی بارها شنیده‌اید. از آنجایی که استفاده از آن بعد از ابدومینوپلاستی بسیار مهم است در ادامه توضیحات کاملی در این خصوص برای شما خواهیم داد.

این عمل جراحی همانطور که می‌دانید روشی تهاجمی بوده و به دلایل نتایج موفقیت‌آمیز در بین افراد بسیار محبوبیت پیدا کرده است.

در طول این عمل چربی و پوست اضافه برداشته می‌شود و ماهیچه‌ها کاملا سفت می‌شود تا در نهایت اندام زیباتری را از خود شاهد باشید.

دلایل استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی

یکی از مهم‌ترین پروسه‌های بهبودی پس از عمل استفاده از گن بعد از این جراحی زیبایی است. گن باید حداقل به مدت ۴ هفته پس از جراحی استفاده شود. با این حال ممکن است پزشک شما با توجه به شرایطی که دارید، توصیه دیگری برای شما داشته باشد.

تنها باید به دستور پزشک خود توجه کنید تا نتایج خوبی از عمل شاهد باشید. هدف از توصیه به استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی چنین مواردی است:

ابدومینوپلاستی

کاهش تورم

گن به دلیل فشردگی که ایجاد می‌کند، از تجمع بیش از حد مایعات جلوگیری می‌کند. در نهایت در این صورت تورم بعد از عمل کنترل می‌شود.

افزایش موفقیت آمیز بودن نتیجه

پزشک برای اینکه شکمی صاف و یکدست داشته باشید استفاده از آن را برای شما ضروری می‌داند. استفاده از گن شکم را در حالت مناسبی نگه می‌دارد و هر گونه موج، برآمدگی، چروکیدگی‌های و اسکارهای کلوئیدی را به حداقل می‌رساند.

علاوه بر این به حفظ ساختاری که پزشک در شما ایجاد کرده است، کمک بسیار زیادی می‌کند. پوشیدن گن روش عالی برای شکل دادن و حفظ ساختار ظاهری ناحیه شکم است تا روند بهبودی شما به شکل صحیحی سپری شود.

افزایش سرعت روند بهبودی

بیماران با استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی روند بهبودی سریع‌تر و راحت‌تری را سپری می‌کنند. در واقع شما با به حداقل رساندن تورم و اطمینان از دوران نقاهتی که می‌گذرانید، می‌توانید هر چه زودتر به فعالیت‌های روزانه و محل کار خود بازگردید.

از دیگر مزیت‌های مهم استفاده از گن بعد از عمل کاهش خطر کشیده شدن یا باز شدن محل برش است که در صورت رخ دادن چنین مشکلی زخم باز شده و در نتیجه روند بهبودی طولانی‌تری را تجربه خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: شکل ناف بعد از ابدومینوپلاستی 

احساس درد کمتر پس از عمل

استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی فشار ملایمی را به ناحیه جراحی شده وارد می‌کند تا ایجاد هرگونه درد و ناراحتی کاهش پیدا کند.

در صورتی که احساس راحتی با گن نداشتید حتما به پزشک خود اطلاع دهید تا مشکلاتی از جمله فرورفتگی را در شما ایجاد نکند.

گن بعد از ابدو

اگر از گن استفاده نکنیم چه می‌شود؟

اگر پس از عمل طبق توصیه پزشک عمل نکرده و از گن استفاده نکنید، التهاب بیشتر و بیشتر می‌شود و در نهایت تغییر شکل می‌دهد.

همچنین امکان تجمع مایع و اسکار در نواحی جراحی شده وجود خواهد داشت. به طور کلی با نپوشیدن گن احتمال آسیب رساندن به خودتان را دو چندان می‌کنید؛ زیرا باعث تغییرات ناخوشایند از نتایج عمل خود خواهید شد.

تا چه مدتی پس از عمل باید گن پوشید؟

مدت زمانی که هر فرد نیاز به پوشیدن گن دارد ممکن است متفاوت باشد؛ اما معمولا بین شش تا هشت هفته توصیه می‌کنند. در واقع مدت زمان نیاز به استفاده از گن به عواملی از جمله روند بهبودی بدن، نوع ابدومینوپلاستی و حتی آب و هوا بستگی دارد.

حتما طبق دستورات و مراقبت‌های بعد از ابدومینوپلاستی که پزشک شما برای بعد از عمل در نظر گرفته است عمل کنید.

آیا می‌توان برای دوش گرفتن یا خوابیدن گن را درآورد؟

اینکه آیا می‌توانید گن بعد از ابدومینوپلاستی را در این دو موارد که سوال شد در آورید، بستگی به توصیه پزشک شما دارد.

برخی از جراحان توصیه می‌کنند که باید همیشه و در هر حالتی که هستید گن را بپوشید؛ اما با احتمال زیاد اغلب پزشکان مشکلی برای در آوردن گن هنگام حمام کردن ندارند.

اما در شرایطی که بلافاصله پس از استحمام مجدد آن بپوشید. حتما طبق توصیه پزشک خود عمل کنید.

خرید گن بعد از ابدومینوپلاستی

برای انتخاب یک گن خوب باید به چه مواردی دقت کرد؟

هنگام انتخاب و خریداری گن باید مواردی را در نظر داشته باشید:

  • باید اندازه و متناسب با اندام شما باشد.
  • انقدری سفت نباشد که مانع حرکت کردن یا دیگر مشکلات برای شما شود.
  • باید تمام نواحی را که عمل کرده‌اید، از زیر سینه تا نزدیک باسن را به خوبی پوشش دهد.
  • جنس گن باید به طوری باشد که امکان ورود هوا وجود داشته باشد و از هرگونه تحریک پوستی نیز جلوگیری شود.
  • پوشیدن و در آوردن گن باید برای شما راحت باشد، به خصوص در روزهای اول که امکان حرکت کردن زیادی ندارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *